Kurzemes Vārds

07:37 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izskan triju skolu salidojums

DURBES NOVADS. Līgutu parka estrādē sestdien pulcējās aptuveni 100 cilvēku, kas mācījušies vai strādājuši Līgutu Bērnunamā, Palīgskolā un Internātskolā. Tā nu iznāk, ka reizē notika triju skolu salidojums.

Kā stāsta viena no salidojuma organizatorēm, bijusī Līgutu Palīgskolas direktore Nadja Lūsēna, salidojumā piedalījušies astoņi cilvēki no tiem, kas Līgutu Bērnunamā mācījušies 1945.gadā. Klāt bija arī agrākie Bērnunama direktori Leons Ditke un Jānis Rubīns. Bija ieradušies arī aptuveni 30 cilvēku no Internātskolas, arī bijušās skolas direktores Māra Runde un Māra Ceriņa. No palīgskolas bijuši kādi 25 bijušie audzēkņi, tikpat arī bija visu skolu pedagogi un darbinieki. "No manas audzināmās klases bija atbraukuši septiņi skolēni," stāsta N.Lūsēna. Kāda meitene sacījusi, ka klasesbiedri skolotāju savulaik atstājuši jaunu, bet tagad satiekoties visi izskatās vienādi. Kopā konstatējuši, ka tagad klasei jau ir pulciņš bērnu. Daudzi atzina, ka šāds salidojums bijis ļoti nepieciešams, to daži gaidījuši vismaz 30 gadus. Vakars pagājis atmiņās, dejās un rotaļās, jo atkalredzēšanās prieks bijis patiesi liels.

Skumjākās atmiņas gan audzēkņiem, gan darbiniekiem bija par pussagruvušo skolu, un ne viens vien notraucis pa asarai. "Cits teica, ka tas ir briesmīgi, bet kāds cerīgi sacīja, ka nevarot būt tik slikti un ka skolu noteikti kādreiz atjaunos," stāsta N.Lūsēna. Audzēkņi pa pulciņiem vakara gaitā devās apskatīt skolu un daži pat pamanījās aizkļūt līdz savām bijušajām klašu telpām.

N.Lūsēna pastāstīja, ka daži viņas audzēkņi vēl palikuši nakšņot teltīs turpat ezermalā, tādēļ vēl nākamajā dienā viņa steidzās apraudzīt savus skolēnus. Nākamā Līgutu skolas audzēkņu sanākšana paredzēta jau 2005.gadā, un tad kopā pulcēsies arī tie, kas aizklīduši tālāk par Liepājas rajonu, un līdzi tikšot ņemti arī bērni un dzīvesbiedri.