Kurzemes Vārds

05:21 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Dziesmas, dejas, nodarbības - ikdienai un svētkiem

Bērnu un jauniešu centrā vakar uz nodarbībām pulcējās vokālie ansambļi, zīmēšanas, keramikas pulciņu dalībnieki un aerobikas vingrotāji. Nedēļas laikā atjaunot darbu pēc vasaras atpūtas būs paspējuši arī citi interešu pulciņi, kas gaida bijušos dalībniekus un aicina jaunus. Kā pastāstīja centra direktore Mārīte Tarziera, sezonas laikā iecerēts īstenot divus lielus projektus. Viens no tiem paredzēts jau rudenī, kad Liepājā sadarbībā ar Valsts jaunatnes iniciatīvas centru notiks lieli valsts mēroga svētki bērniem ar īpašām vajadzīgām. Bet līdz pavasarim ilgs gatavošanās rajona skolēnu dziesmu un deju svētkiem, kuri paredzēti Pāvilostā un kuru rīkošanas ideja pieder kordiriģentam Jēkabam Ozoliņam.

Aigars Štāls - jaunā amatā

Ar Pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska rīkojumu līdzšinējais preses sekretārs Aigars Štāls no 7.septembra pārcelts darbā par Preses dienesta vadītāju. Savukārt Gunta Jākobsone ar to pašu dienu pārcelta darbā par preses sekretāri.

Leļļu teātris brauc uz festivālu Brestā

Vakar Liepājas Leļļu teātra kolektīvs deviņu cilvēku sastāvā devās garajā ceļā uz Brestu Baltkrievijā, kur no 11. līdz 15. septembrim risināsies 6.starptautiskais teātru festivāls "Belaja Veža". Uzaicinājumu teātris saņēma šogad, piedaloties leļļu teātru festivālā Alītē. Atšķirībā no lietuviešu rīkotā festivāla, Baltkrievijā festivāls notiek gan leļļu teātriem, gan drāmas teātriem. Atsūtītā festivāla programma rāda, ka tajā piedalīsies viesi no Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Rumānijas, Turcijas, Francijas un pat Japānas. Liepājnieki uz festivālu vedīs savu filozofisko masku spēli "Dzīves ceļš".

Aicina iesaistīties bagātos

14.septembrī Karostā, nesen sakārtotajā manēžā, namu pārvalde rīkos labdarības dārza svētkus. Viens no nolūkiem ir aicināt bagātos ļaudis iesaistīties pirmās sociālās aprūpes mājas izveidē. Tai nolūkota ēka Lazaretes ielā 7. Tur jau nodarbina 15 bezdarbnieku. Mājā atradīsies koordinācijas centrs visos sociālās palīdzības jautājumos, būs sanitārais punkts, plāno arī krīzes guļamvietas. Turpmāk tur palīdzību varētu sniegt mediķi un psihologi. Bet šobrīd vajadzīgi būvmateriāli, sadzīves tehnika, var ziedot arī grāmatas. "Rietumu bankā" jau atvērts konts ziedojumiem sociālās aprūpes mājai Karostā.

Iesniegums ar 38 parakstiem

Vakar "Kurzemes Vārda" redakcija saņēma kolektīvu iesniegumu ar lūgumu atbalstīt tagadējo statusu bērnu sporta laukumam Kungu ielā 28. Dokumentu parakstījuši 38 cilvēki, galvenokārt to bērnu vecāki, kas pēdējā laikā vairāk vai mazāk organizēti tur vada savu atpūtu. Objekta labiekārtojumā jau ieguldīti vairāk nekā divi tūkstoši latu, bet viss paveikts, pateicoties viena cilvēka - tur dzīvojošā un strādājošā Pētera Krūmiņa entuziasmam. Tieši viņš organizē arī teritorijas sakopšanu. Taču pēdējā laikā radušās bažas, ka laukumu varētu privatizēt pavisam citiem nolūkiem, jo ar nomu, turklāt vēl ar atlaidi bērnu sarīkojumiem, nekāds bizness nesanāk. Iesnieguma autori norāda, ka viņus atbalsta namu pārvaldes "Vecliepāja" direktors un domes deputāts Aivars Priedols, bet ir nobažījušies, ka ar to vien var būt par maz.

Viesizrādes, iespējams, notiks septembra beigās

Vakar Liepājas teātra direktore M.Pāvelsone saņēma Latvijas Nacionālā teātra direktora I.Rudzīša oficiālu vēstuli, kurā teikts, ka teātra skatuves griestu avārijas situācijas dēļ atliktās Liepājas teātra viesizrādes visdrīzāk varēs notikt mēneša beigās - no 25. līdz 30. septembrim, kad griestu defekts būs novērsts.

Projekta "Cities of Change" konference

Vakar sākās un šodien darbu turpina ilgtspējīgai attīstībai veltītā konference, ko Liepājā rīko Bertelsmana fonds sadarbībā ar Pilsētas domi. Konference notiek projekta "Cities of Change" ietvaros, un tās devīze ir: "Risināt šodienas vajadzības, neierobežojot nākamo paaudžu spēju apmierināt viņu vajadzības". Vakar konferenci atklāja domes priekšsēdētājs U.Sesks. Ar ziņojumiem uzstājās Bertelsmana fonda pārstāvis N.Bekmans un Pasaules bankas pārstāvis G.Svinburns. Tie bija veltīti ilgtspējīgas attīstības raksturojumam un pilsētas stratēģiskajai attīstībai atbilstoši šādas attīstības principiem. Konferencē runāja arī Latvijas nacionālā attīstības plāna darba grupas vadītājs Z.Rutkovskis u.c. Konferences dalībnieki iepazinās ar dažādās Latvijas pilsētās uzkrāto praktisko pieredzi. Otrā konferences diena veltīta stratēģiskajai plānošanai un konferences dalībnieku iepazīstināšanai ar Liepāju.

Izdevums par Latvijas pilsētu vēsturiskajiem centriem

Eiropas kultūras mantojuma dienās klajā nācis arī izdevums "Latvijas pilsētu vēsturiskie centri". Tajā iekļauta informācija latviešu un angļu valodā, kā arī attēli par 42 Latvijas pilsētām, sākot no Aizputes un beidzot ar Viļāniem. 38. un 39. lappuse izdevumā atvēlēta Liepājas vēsturiskajam centram. Grāmatu izdevusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu, idejas, dizaina un drukas autors ir apgāds "Mantojums".