Kurzemes Vārds

14:29 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Durbenieki spītē lietum un svin

Anda Pūce

Ne gluži tādi kā iecerēti, tomēr Pilsētas svētki Durbē, kas notika vienlaikus ar Eiropas kultūras mantojuma dienu, svētdien izdevušies, jo sarīkojumu dalībnieki apdzīvoja pēc remonta atklāto Durbes Kultūras namu.

Protams, lietus sarīkojumus nedaudz izjaucis, un lielākoties organizatori visas aktivitātes rīkojuši telpās, tomēr viss noticis pēc iepriekš reklamētās svētku programmas. Durbes Kultūras nama vadītāja Aija Ansone stāsta, ka tik lietainai dienai apmeklētāju bijis pat necerēti daudz, kaut gan, protams, ja laiks būtu jaukāks, arī cilvēku sarīkojumos būtu vairāk. Diena aizsākās ar dievkalpojumu Durbes baznīcā un Eiropas kultūras mantojuma dienu karoga iesvētīšanu. Vēlāk karogs, Durbes Novada domes priekšsēdētāja Ulda Strazda un Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja Modra Ekšteina uzvilkts, lepni plīvoja pie dievnama. Vēl, spītējot lietum, notika orientēšanās sacensības pa pilsētu, kurās uzvarēja Durbes sieviešu kora komanda, un arī spēkratu brauciens pa Durbes ielām. "Šeit noteikti visi, kas nepiedalījās, to nožēloja," uzskata A.Ansone. Brauciens bijis pamanāms - vairākas automašīnas, skaļi taurējot un īpaši izgatavotajiem zilajiem karodziņiem plīvojot, devās pa pilsētas ieliņām.

Bet Durbes Kultūras namā notika svētku koncerts, kurā uzstājās dejojošie tadaiķnieki un durbenieki, bet acis priecēja rudens ziedu izstāde. Vēlāk turpat tika atklāta mākslinieces Annas Eltermanes pasteļu, grafiku un gobelēnu izstāde, pirmā tik vērienīgā mākslinieces izstāde Durbē, kas būs skatāma vēl visu septembri. Arī Tadaiķu amatniecības centra un Tautas lietišķās mākslas studijas "Kamolītis" Tadaiķu dalībnieču darbi priecēja skatītājus. Pirmo reizi plašākai publikai tika izrādīts arī jaunais Durbes karogs, ko darinājusi Ira Cīrule. Tas atšķiras no iepriekšējā un tagad veidots gluži kā pilsētas ģerbonis. Savukārt sirsnīgu koncertu svētku viesiem sniedza rīdzinieku Lazdiņu ģimenes salonansamblis. Turpat spēlēja arī grupa "Ziķeri" un, pateicoties bērniem un jauniešiem, nemaz ilgi nebija jāgaida, kad visi griezās dejās.

Interesants sarīkojums notika arī Durbes Novada domē. Nozīmīgs bija Reiņa Baha priekšlasījums "Baltvācu mācītāju darbība Durbē" un ļoti jauka bija arī tikšanās ar Ata Kronvalda mazmazdēlu - latvieti no Amerikas. Bet durbenieki Žanis Krūmiņš un Laimonis Virsis pašvaldībai pasniedza kompaktdisku, kurā apkopoti vēstures materiāli par Durbi.

Vakarpusē pār Durbes baznīcu atkal lija lietus, bet šoreiz tas bija mazu uguntiņu lietus, jo svētku kulminācija bija uguņošana. "Tas ir tikai mirklis - prieks no tavām acīm atmirdz un uzšaujas debesīs, salīst sirdīs un paliek kā dzirksts, kā labestība un mīlestība," ar šīm rindām noslēdzās Pilsētas svētki Durbē, lai atkal aicinātu visus citu gadu.