Kurzemes Vārds

14:02 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ja saimniekiem nolūki ir nopietni

Tā jau tas bieži negadās, un varbūt tieši tāpēc aizvadītās nedēļas nogale Liepājas sporta cienītājiem bija īpaša, ka vienā dienā kopā saskrējās trīs sporta veidi, kuri mūsu pilsētā mēdz pulcēt visvairāk skatītāju. Vienā un tajā pašā dienā svarīgu spēli Latvijas meistarsacīkstēs aizvadīja futbolisti, Austrumeiropas Hokeja līgas meistarsacīkstēs startēja hokejisti, bet pirmo nopietno spēku pārbaudi veica basketbolisti. Tā šie sporta veidi arī jānosauc, ja gribam tiem atrast kopēju, vienojošu apzīmējumu - visvairāk skatītie, vislielāko interesi un emocijas izraisošie, bet tagad arī Liepājas sporta vārdam vistālāk skanēt liekošie.

Jo uz vieglatlētiku, riteņbraukšanu, boksu, motosportu tas vairs neattiecas, šie sporta veidi parāvušies maliņā, ja runā gan par emociju baudīšanu, gan par spožām uzvarām, gan skatītāju piesaistīšanu, atstājot vadošajās pozīcijās Liepājai tradicionālos futbolu un basketbolu un nu jau, šķiet, uz palikšanu tiem piepulcējot hokeju.

Šo sporta veidu pacelšana pāri citiem nebūt nenozīmē, ka tiem jau tūlīt tiek prognozēta augstu virsotņu sasniegšana, un pilnīgi iespējams, ka savu saimnieku prasīto nespēs sasniegt ne "Liepājas metalurga" futbolisti sezonā, kura tuvojas izskaņai, ne metalurgu hokejisti sezonā, kura tikko sākusies, ne "Līvu alus" basketbolisti sezonā, kura atrodas uz sliekšņa. Taču lielākais panākums jau gūts - šie sporta veidi saglabājuši savu lomu, kā tas ir ar futbolu un basketbolu, vai apstiprinājuši pieteikumu uz palikšanu, kā tas ir ar hokeju.

Bet panākums tas ir tāpēc, ka vēl pirms četriem, pieciem gadiem nebija pat ko domāt par futbola atgriešanos toņa noteikšanā šajā sporta veidā Latvijā, par basketbola pārstāvniecības saglabāšanu valsts augstākajā sabiedrībā šaubas urdīja vēl šogad, bet par hokeja iesakņošanos pārliecības nebija tāpēc, ka šim sporta veidam Liepājā nebija stabilu tradīciju.

Tagad būtu pienācis laiks futbolam un basketbolam atgriezties tajā situācijā, kad Liepājas komandās galvenā loma bija Liepājā izaugušajiem sportistiem, bet hokejā cerīgi gaidīt, kad tas notiks. Jo citādi nevar būt, ja komandu saimniekiem par nākotni ir nopietni nolūki, nevis tikai tiekšanās pēc tūlītējiem panākumiem, kas parasti ātri izbeidzas. Ja vispār atnāk.

Andžils Remess