Kurzemes Vārds

16:51 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Salds miegs izmaksā vairāk nekā 1600 latu

Gundars Matīss

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē informēja, ka pagājušās nedēļas nogalē reģistrētas vairākas zādzības. Lielākie zaudējumi ciešā miega un zagļu nekaunības dēļ radušies kādai Ezerkrastā dzīvojošai ģimenei.

8.septembra rītā pulksten 6.30 dzīvoklī Rojas ielā 7 saimnieki konstatējuši, ka viņiem nozagtas lielas vērtības. Kamēr viņi gulējuši, pagaidām vēl nenoskaidroti garnadži caur logu iekļuvuši mājoklī un aiznesuši mūzikas centru, putekļsūcēju, videomagnetofonu, televizoru, kompaktdisku atskaņotāju, divus mobilos telefonus un drēbes. No virtuves pazudusi arī sadzīves tehnika. Cietušie aprēķinājuši, ka viņiem kopā nodarīti 1448 latus lieli zaudējumi. Vēlāk konstatēts, ka apzagta arī dzīvokļa saimniekiem piederošā automašīna "Land Rover", kas stāvēja pie mājas. No salona pazudusi soma un magnetola, kas kopā maksājot 150 latu. Policija sākusi meklēt vainīgos, kā arī noskaidro, kāpēc saimnieki nemanīja garnadžu rosīšanos.

Par zādzību ziņo arī akciju sabiedrības "Latvenergo" Rietumu elektrisko tīklu darbinieki. Vaiņodes pagastā netālu no Ariju mājām no stabiem demontēta 1700 metru gara alumīnija vadu līnija. Zaudējumi - 113 latu. Bet Cimdeniekos apzagta dārza mājiņa. Saimniece savā iesniegumā rakstījusi, ka pazuduši 100 latu vērti briežu ragi.

8.septembrī neilgi pēc pusnakts uzņēmuma "Liepājas metalurgs" apsardze aizturējusi 60 gadu veco Leonīdu, kas no rūpnīcas teritorijas mēģinājis iznest 30 kilogramu metāla. Vainīgajam vajadzēja sniegt paskaidrojumus policijā.

Krūmos atrod pašnāvnieku

Pagājušo brīvdienu laikā vairāki cilvēki guvuši smagus miesas bojājumus, bet divi vīrieši miruši, ziņoja policijas Preses dienests.

Kāpņu telpā Roņu ielā 7 kaimiņi atraduši bezsamaņā guļošo 76 gadā dzimušo Alekseju, kas mitinājies vienā no daudzstāvu mājas dzīvokļiem. Vīrietis ievietots Centrālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā, kur miris. Mediķiem ir aizdomas, ka Aleksejs kaut kur kritis un lauzis deniņu kaulu. Precīzu nāves iemeslu un to, vai vīrietis bijis alkohola reibumā, noskaidros tiesu medicīnas eksperti.

9.septembra rītā pēc pulksten 10 Dzērves un E.Tisē ielu krustojuma malā krūmos uziets aptuveni 40 gadu veca vīrieša līķis. Viņš labprātīgi šķīries no dzīves pakaroties. Policijai vēl jānoskaidro mirušā vārds, jo vīrieša kabatās nav atrasti ne dokumenti, ne pēcnāves zīmīte. Dīvaina arī pašnāvības izdarīšanas vieta.

7.septembrī ar nopietniem ķermeņa savainojumiem Centrālajā slimnīcā ievietots 54 gadus vecais Jurijs. Iepriekšējā dienā vīrietis ar velosipēdu braucis pa F.Brīvzemnieka ielu un, iespējams, izdzertā alkohola dēļ nav spējis noturēt līdzsvaru. Ritenis atsities pret ietves apmali, un braucējs nokritis. Tikai nākamajā dienā cietušais devies meklēt mediķu palīdzību, kas konstatēja iekšējo orgānu sasitumus.

Aiztur iereibuši jaunieti

Naktī uz sestdienu vairāki likumpārkāpumi reģistrēti netālu no koncertdārza "Pūt, vējiņi!". Ap pulksten 1 valsts policijas darbinieki Jūrmalas parkā pie tenisa laukumiem aizturēja un Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem nodeva 1987.gadā dzimušo, Siļķu ielā 23 dzīvojošo Oļegu J., kas atradās sabiedriskā vietā bez vecāku uzraudzības, turklāt bija alkohola reibumā. Zēnu aizveda pie vecākiem.

Aptuveni tajā pašā laikā Peldu ielā netālu no veikala "Pie lāčiem" 15 gadu vecajam Edgaram uzbrukuši vairāki citi jaunieši. Pusaudzis piekauts, viņam novilkti sporta apavi, arī atņemts mobilais telefons "Nokia". Kopējie zaudējumi - 110 latu. Par dēla piekaušanu policijā sūdzējusies cietušā māte.

Ar galvu taranē automašīnu

9.septembrī kāds stipri iereibis vīrietis sabojājis Ziemupes ielā 6 novietoto automašīnu "Opel Calibra", informēja policijā. Vainīgais pirms tam streipuļojis pa brauktuvi, kritis un ar galvu atsities pret spēkrata virsbūvi. Saimnieks vainīgo atradis guļam pie automašīnas, kurai pēc sitiena ielocīta virsbūves priekšējā daļa. Spēkrats ir apdrošināts, tāpēc īpašnieks gājis sūdzēties uz policiju.

Jaunieši ālējas un saplēš vāzi

7.septembrī galerijā "Ten", kas atrodas Peldu ielā, ienākuši četri jaunieši un sākuši ņirgāties par tur redzamajiem mākslas darbiem. Ālēšanās beigusies ar to, ka puiši saplēsuši 7 latus vērtu vāzi, taču nav gribējuši atlīdzināt zaudējumus un bēguši. Veikala darbiniekiem izdevies notvert vienu no vainīgajiem - 14 gadu veco Antonu.

Sodīs iereibušu mednieku

Sestdien Pašvaldības policijas 3.iecirkņa operatīvā grupa 14.novembra bulvārī aizturēja 1963.gadā dzimušo, Viršu ielā 1a dzīvojošo Aleksandru J., kas stāvēja pie zaļajā zonā novietotas automašīnas GAZ24. Izrādījās, ka vīrietis pārkāpis arī šaujamieroču glabāšanas un nēsāšanas noteikumus, jo uz automašīnas aizmugurējā sēdekļa mētājās šaušanai sagatavota medību bise, bet pats ieroča īpašnieks bija redzamā alkohola reibumā. Likumpārkāpējs aizturēšanas laikā sāka fiziski pretoties un apvainoja policijas darbiniekus, lietojot necenzētus vārdus. Aleksandru nogādāja valsts policijā, kur vēl lems, kā sodīt nesavaldīgo bises īpašnieku.