Kurzemes Vārds

17:34 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Trīs viesizrādes vienā nedēļā

Kirils Bobrovs

Lasītāji, kas mīl arī teātri, vienmēr gaida avīzē kaut nelielu informāciju par Krievijas trupu gaidāmajām viesizrādēm. Iespēju robežās to arī sniedzam. Bet, ko lai dara, ja nākamajā nedēļā būs veselas trīs viesizrādes? Vai potenciālajam skatītājam pietiks naudas tik daudzu biļešu iegādei?

Vispirms ievērību pelna izrāde pēc rakstnieka Maksa Friša lugas "Biogrāfija - tā ir spēle". Te mums ir darīšana ar ļoti nopietnu vārda meistaru. Kaut gan pilnīgi iespējamas arī korekcijas, kuras izdarījuši uzveduma veidotāji oriģinālajā tekstā. Afiša vēsta, ka izrādes režisors ir Krievijas Tautas skatuves mākslinieks Vitālijs Solomins, un te īpaši komentāri nav vajadzīgi, viņš izrādē tēlo arī galveno lomu, Antuanete būs Marija Misožņikova, konferansjē - Ivars Kalniņš. Vēl izrādē piedalās Zinaīda Andrejeva.

Protams, viesizrāžu rīkotāji dažādi cenšas piesaistīt uzmanību savam darbam, kaut gan viņu izmantotie paņēmieni ir diezgan tradicionāli. Piemēram, afišā lieliem burtiem rakstīts citāts: "Kad viesi aizgāja, viņa palika sēžam klubkrēslā. Ko lai dara pulksten divos naktī ar nepazīstamu dāmu, kura neiet prom, bet vienkārši sēž un klusē?" Kad noskatīsimies, tad droši vien arī pasacīsim, ka šajā izrādē tas nebija pats galvenais. Solominam ir iznomātas Liepājas teātra telpas pirmdien, 17.septembrī. Pagājušajā gadā šī izrāde jau bija ceļā pie mums, taču kaut kādu iemeslu dēļ iecerētais izjuka. Starp citu, toreiz to rīkoja nevis "LumiŠre", bet gan sveši, izveicīgi zeļļi.

Pēc tam būs prieki bērniem - no Sanktpēterburgas atbrauks liela Muzikālās komēdijas teātra trupa ar pasaku divos cēlienos pēc zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas tāda paša nosaukuma grāmatas "Nilsa ceļojums ar meža zosīm". Šo izrādi M.Tugovikovas iestudējumā varēs noskatīties 20.septembrī. Bet afišas augšpusē rakstīts Krievijas Nopelniem bagātā mākslas darbinieka komponista V.Šainska vārds. Un, kā sacīja firmas "LumiŠre" vadītājs Dmitrijs Jarcevs, komponists it kā gatavojas parādīt mums godu ar savu vizīti. Tas tik tiešām būtu īpašs pagodinājums.

Nedēļas nogalē gaidāma jauna visiem labi pazīstamā satīriķa un savu miniatūru izpildītāja Mihaila Zadornova uzstāšanās. Viņš atkal ierodas pie mums ar savu Rīgas paziņu Marku Dubovski. Reklamējot šo koncertu, D.Jarcevs uzsver, ka šoreiz Zadornovam būs pilnīgi jauna programma.