Kurzemes Vārds

00:31 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sniedz atbalstu sportistiem

Deputāti Pilsētas domes Finansu komitejā nolēma no rezerves fonda atbalstīt divu Liepājas sportistu piedalīšanos pasaules un Eiropas mēroga sacensībās. Kompleksās sporta skolas Šaha nodaļas audzēknim Vladimiram Daškevičam tika piešķirts finansējums 200 latu apmērā dalībai pasaules šaha čempionātā jauniešiem Spānijā un tikpat daudz - bokserim Dāvidam Čilingarjanam dalībai Eiropas čempionātā Sarajevā.

Apgūst projektu vadītāja zinības

Komercinformācijas firma "KIF" sadarbībā ar Valsts nodarbinātības dienestu rīkoja bezdarbnieku pārkvalificēšanas kursus. Programmu "Komersants - projektu vadītājs" mācījās 24 bezdarbnieki, un visi viņi aizstāvēja beigšanas diplomu, desmit no viņiem par biznesa plānu izstrādi ieguva augstāko vērtējumu - teicami. Kursi ilga no 11.jūnija līdz septembra vidum, tajos apguva dažādus priekšmetus, arī lietvedību, darba un saimnieciskās tiesības, uzņēmējdarbības psiholoģiju, datorzinības, lietišķo angļu valodu un citus, ar kursantiem strādāja gan RTU Mācību un zinātniski tehniskā kompleksa, gan Pedagoģijas akadēmijas mācībspēki, gan arī speciālisti no dažādām iestādēm.

Internacionālā dzejas stunda Mūzikas koledžā

Mūzikas koledžas audzēkņu pašpārvaldes prezidente Madara Gruntmane savā skolā organizēja dzejas stundu, kas guvu plašu atsaucību. Izrādījās, ka daudzi koledžas audzēkņi prot ne tikai labi muzicēt, bet arī dzejot, gleznot, kārtot ziedu un augļu kompozīcijas. Par to "Kurzemes Vārdu" informēja pedagoģe Astra Ziemele. Piemēru rādīja pati Madara, gan vadot šo sarīkojumu, gan lasot savu dzejoļu ciklu. Pasākums bija jo interesantāks tāpēc, ka tajā ar radošo devumu piedalījās dažādu tautību jaunieši - Liene Čadere, Daniels Samsonjans, Baiba Sungale, Džūlija Balķena, Marianna Usvaiska, Natālija Melentjeva. Muzikālo pavadījumu sarīkojumā sniedza Dmitrijs Denščikovs.

Naturalizējoties latviešu valoda par brīvu

Rīt uz Rīgu, lai piedalītos projekta "Latviešu valodas intensīvās apmācības programmas ieviešana naturalizācijas procesa veicināšanā Latvijā" prezentācijā, dosies Naturalizācijas pārvaldes Liepājas nodaļas vadītājs Juris Āboliņš. Projektu atbalsta EDSO, ANO un Zviedrijas vēstniecība. Tā pamatprincips - visi, kas vēlēsies naturalizēties, latviešu valodu varēs apgūt par brīvu. Paredzēti divu līmeņu kursi: gan tiem, kas nemaz neprot valodu, gan tiem, kam jau ir priekšzināšanas. Kursi notiks lielākajās Latvijas pilsētās, arī Liepājā, un tiks organizēti ar Tautas skolas starpniecību. Turklāt mūsu pilsētā, iespējams, varēs apmācīt vairāk cilvēku nekā citviet, jo Naturalizācijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Kahanovičs ir mutiski vienojies ar Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Tālivaldi Deklauu, ka tad, ja divu grupu mācību izdevumus segs pārvalde, tad trešajai mācību procesu apmaksās Pilsētas dome. Mācību grupās iekļaus cilvēkus, kuri būs iesnieguši dokumentus naturalizācijai. Ir aprēķināts, ka šajā mācību gadā grupās varētu būt ap 200 kursantu. Dokumentus Naturalizācijas pārvaldes Liepājas nodaļa sāks pieņemt jau 20.septembrī.

Liepājā var peldēties

Pēc Nacionālā vides veselības centra jaunākajiem datiem, Liepājas Dienvidrietumu pludmalē un peldvietā pie stadiona peldūdens kvalitāte atbilst noteiktajām mikrobioloģiskajām un fizikāli ķīmiskajām prasībām. No visām oficiāli reģistrētajām Baltijas jūras un Rīgas jūras līča pludmalēm piesārņojums konstatēts vienīgi Rīgas Vecāķu un Rīgas rajona Zvejniekciema pludmalēs. Peldūdens pārbaudes tiek uzsāktas divas nedēļas pirms oficiālās peldsezonas, kas noteikta ar 1.maiju, un turpinās līdz 30.septembrim.

Kad ūdens kļūs dārgāks

Reizē ar pilsētas Arodbiedrību centra protestu par to, ka nav likumīgi palielināt maksu par ūdeni, oficiāli nebrīdinot katru īrnieku atsevišķi, namu pārvaldēs radās jaunas problēmas: gan ilgāk novilcināt lēmumu vairs nedrīkst, gan vākt iedzīvotāju parakstus ir par vēlu. Visai savdabīgu lēmumu atrada namu pārvaldē "Jaunliepāja". Pagājušajā nedēļā namus apstaigāja kurjeri un speciālos sarakstos vāca parakstus, ka īrnieki it kā lasījuši pirms dažām dienām izplatītajā speciālajā biļetenā informāciju par ūdens padārdzināšanu no 1.septembra. Lai gan juridiski tas ir nepareizi, un labākajā gadījumā tādas izmaiņas varētu notikt ne agrāk par oktobra pusi, tas ir, pēc mēneša, kaut gan Pilsētas domes lēmumā bija noteikts 1.augusts. Vēl racionālāks paņēmiens atrasts "Vecliepājā": brīdinājums ierakstīts kārtējos rēķinos par septembri - tajos ir teikts, ka Pilsētas domes lēmums namu pārvaldes teritorijā stāsies spēkā no novembra. Liekais mēnesis piesviests klāt tāpēc, ka faktiski maksu par ūdeni pēc mērītāju rādītājiem vienalga iekasē veselu mēnesi vēlāk.