Kurzemes Vārds

14:31 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skrējēju dienā virmo azarts

Andrejs Rjabcevs

Vairāk nekā 600 skolēnu un citu liepājnieku piedalījās Skrējēju dienā, kas, kā ierasts, norisinājās Jūrmalas parkā. Starts tika dots "Daugavas" stadiona rezerves laukumā, un skrējiena dalībnieki tālāk virzījās uz stadionu, iekļaujot trasē arī Jūrmalas parkam tuvējās ielas. Tradīcija rudenī pulcēties uz ātruma un veiklības sacensībām ar pārtraukumiem pastāvējusi jau kopš padomju laika, bet to regulāra norise atjaunota tikai pagājušajā gadā.

Lai arī svētdien ik pa brīžam no debesīm smidzināja lietutiņš, tas skrējējus tomēr netraucēja un sacensību prieku nemazināja. 12.vidusskolas 1.klases skolnieks Jevgeņijs Aleksejevs pēc tikko pieveiktās vienu kilometru garās trases jutās nedaudz saguris, jo neesot bijis viegli skriet. "Bet vispār man patika šī skrējēju diena, kaut arī netiku pirmajā vietā. Kad atskrēju līdz finišam, jutos ļoti priecīgs, arī citus gadus gribu piedalīties šādas sacensībās," priecājās zēns.

- Es te esmu ieradusies atbalstīt savu dēlu, jo viņš tagad tik sāka iet skolā, un šādā skrējēju dienā viņš piedalās pirmo reizi. Es vismaz morāli varu viņu uzmundrināt un palīdzēt labāk noskriet, - stāsta Jevgeņija mamma Tatjana Aleksejeva.

Šā gada sacensībās pirmo reizi bija iekļauta arī disciplīna invalīdiem. Sporta pārvaldes preses sekretāre Evija Šēra pastāstīja, ka uzaicinājumi piedalīties sacensībās izsūtīti uz trīs Liepājas pilsētas un rajona invalīdu klubiem, taču atsaucība bijusi niecīga. Uz invalīdu ratiņu braukšanas sacensībām ieradies bija tikai Andrejs Tarbats, kas "Daugavas" stadiona trīs apļus jeb 1200 metru ar savu riteņkrēslu pievarēja nepilnās septiņās minūtēs. Tarbata kungs pastāstīja, ka viņam patīkot piedalīties dažādās sporta sacensībās un Liepājas Skrējēju diena nebūt neesot viņa pirmā sporta aktivitāte - nesen Tukumā notikušajā invalīdu saieta ratiņbraucienā viņš ieguvis pirmo vietu.

Evija Šēra norādīja, ka daudzi potenciālie skrējiena dalībnieki nobijušies no mainīgajiem laika apstākļiem, jo apmeklētāju skaits ir bijis mazāks nekā plānojuši organizatori.