Kurzemes Vārds

15:31 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Maluzvejnieki padodas tikai pēc šaudīšanās

Gundars Matīss

14.septembrī trauksmaini notikumi risinājušies Lažas pagastā, informēja policijā. Lai aizturētu likumpārkāpējus, kārtības sargiem nācies izmanto šaujamieročus.

Lažas pagasta Dekšukalnu māju saimnieks Jānis piektdien apsekojis savus privātos zivju dīķus un pamanījis, ka vienā no ūdenstilpēm ielikti sveši tīkli. Īpašnieks par to informējis policiju un lūdzis palīdzēt aizturēt ļaundarus, jo radušās aizdomas, ka naktī viņi ieradīsies pēc loma. Pie dīķa ierīkots slēpnis un ap pulksten 1.40 ieradušies arī maluzvejnieki. Divi vīrieši ar laivu iebraukuši ezerā un sākuši tukšot tīklus. Kad darbiņš bija padarīts, svešinieki īrušies uz krasta pusi, taču, pamanot policiju, ar laivu mēģinājuši aizbēgt uz otru krastu. Kārtības sargs raidījis brīdinājuma šāvienus gaisā, tāpēc maluzvejniekiem kļuvis bail par savu dzīvību un viņi padevušies likuma sargam. No laivas izcelti 5 maisi ar 70 kilogramiem nelikumīgi nozvejoto zivju. Noskaidrots, ka abi likumpārkāpēji ir Liepājas iedzīvotāji. Viens no viņiem jau agrāk vainots maluzvejniecībā. Ierosināta krimināllieta par zādzību nelielos apmēros. Jānim jau agrāk nācies cīnīties ar svešiniekiem, kas mēģinājuši no viņa ūdenstilpēm nelikumīgi izcelt lielus lomus.

Ar nazi sagraiza pudelesbrālim seju

14.septembrī Centrālās slimnīcas Ķirurģiskajā nodaļā ar sejas savainojumiem ievietots 35 gadus vecais Andrejs. Policija noskaidrojusi, ka viņš savainots dzīvoklī Jelgavas ielā 12. Kopīgas alkohola lietošanas laikā vīrietim ar nazi uzbrucis 43 gadus vecais Jurijs un sagraizījis seju. Izmeklētāji vēl noskaidro, kāpēc sākusies ķilda. Pieļauj, ka uzbrucējam no pārmērīgi lietotā alkohola sācies delīrijs. Mediķi cietušajam sašuvuši brūces, viņa dzīvībai briesmas nedraud.

Atsavina viltotu ASV dolāru banknoti

16.septembrī ap pulksten 15 degvielas uzpildes stacijā "Shell" Cukura ielā 41 gadu vecais Armands mēģinājis norēķināties ar aizdomīga izskata 100 ASV dolāru banknoti. Izrādījies, ka naudaszīme ir viltota. Lietu izmeklēs Ekonomiskā policija.

No biroja aiznes mantas 3000 latu vērtībā

14.septembrī pagaidām nenoskaidroti ļaundari visai mīklainā veidā iekļuvuši Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja telpās, kas atrodas viesnīcā "Līva". Pazuduši 2 datori, faksa aparāts un metāla skapis, kurā bijuši aptuveni 200 latu. Kopējie zaudējumi - 3000 latu. Garnadžiem nozagto vajadzējis nest caur foajē, kur parasti uzturas kāds cilvēks.

Piekauj pensionāri un atsavina pašdarinātu alkoholu

Piektdienas pēcpusdienā Pašvaldības policijas 2.iecirkņa operatīvā grupa izsaukta uz Ventspils ielu 38, kur divi vīrieši - Raimonds S. un Ainars E. piekāvuši dzīvokļa saimnieci - 1933.gadā dzimušo Irmu Elvīru B. Vainīgos nogādāja valsts policijas 3.iecirknī.

Tajā pašā dienā Pašvaldības policijas 3.iecirkņa darbinieki pārbaudīja tirdzniecības kiosku dārzkopības kooperatīvā "Šķēde". Kā rādīja operatīvā informācija, otrajā masīvā regulāri nelikumīgi pārdodot alkoholiskos dzērienus. Fiksētā pirkšanas - pārdošanas fakta rezultātā tirdzniecības vietā izņemti 0,5 litri alkoholiska dzēriena, kas pēc smakas atgādina kandžu. Pēc rūpīgākas kioska apskates zem galda un elektrosadales skapī atrastas un atsavinātas vēl 20 viena litra tilpuma pudeles ar degvīna "Finlandia" etiķetēm, uz kurām nebija akcīzes preču zīmes, kā arī preces nosaukuma un lietošanas pamācības tulkojuma valsts valodā. Lieta nodota valsts policijas Ekonomiskās policijas darbinieku pārziņā. Tā kā tas jau ir atkārtots tirdzniecības noteikumu pārkāpums, tiks ierosināta krimināllieta.

Aiztur kaušļus

Sestdien Pašvaldības policijas 1.iecirkņa darbiniekus izsaukuši uz K.Ukstiņa un Apšu ielas stūri, kur vairāki jaunieši piekāvuši vīrieti. Norādītajā vietā operatīvā grupa sastapa cietušo - 1972.gadā dzimušo Mārtiņu E., bet pēc brīža netālu aizturēja vienu no uzbrucējiem - 1984.gadā dzimušo, Rīgas ielā 24 dzīvojošo Gati G.

"BMW" nogāž stabu

Svētdien Pašvaldības policijas 3.iecirkņa operatīvā grupa pie Ģenerāļa Baloža ielas 13.nama pamanīja baltas krāsas automašīnu BMW, kas, visticamāk, pirms īsa brīža bija ietriekusies dzelzsbetona apgaismes stabā un to nogāzusi. Pie Ģenerāļa Baloža ielas 8.nama policisti aizturēja arī pārgalvīgos braucējus. Neatliekama medicīniskā palīdzība bija vajadzīga tikai 1973.gadā dzimušajam Jevgēņijam L., kurš negadījuma izraisīšanas brīdī bija sēdējis blakus vadītājam un stipri sasitis galvu, tāpēc kārtības sargi izsauca ātro palīdzību, kas cietušo nogādāja Centrālajā slimnīcā. 1982.gadā dzimušais Dmitrijs S., kurš sēdējis pie stūres, sadursmes brīdī cietis mazāk, taču, pēc Ceļu policijas darbinieku ierašanās, arī viņu aizveda uz slimnīcu.