Kurzemes Vārds

15:26 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

"Amatpersonas atbild"

Pirms vairākiem mēnešiem pēc lasītāju lūguma nedaudz izmainījām saturu mūsu laikraksta pēdējās lappuses rubrikai, kurā lasītāji ne tikai izsaka savus uzskatus, neapmierinātību un atbalstu, bet arī jautā. Lai šie jautājumi nepaliktu, kā saka, karājoties gaisā, atšķēlām tos nost, un tapa jauna rubrika - "Amatpersonas atbild".

Protams, pareizāk ir meklēt atbildes nevis ar laikraksta starpniecību, bet pa tiešo tajās organizācijās, iestādēs, uzņēmumos, kas ar šīm lietām nodarbojas. Un būt par starpniekiem nav pateicīgs uzdevums, jo esam kā krustugunīs - amatpersonas nereti uzskata, ka redakcija viņām ar šiem jautājumiem piesienas, taču, ja tās neatbild, lasītāji pārmet, ka redakcija negrib viņiem palīdzēt uzzināt to vai citu lietu.

Vēlreiz jāatgādina mūsu loma, proti, šajā rubrikā nevis kādam kaut ko pārmest vai kādu aizstāvēt, bet tikai palīdzēt lasītājiem uzzināt to, kas viņus interesē, un to atgādināt lika firmas "SVE-LAT" un akciju sabiedrības "Būvtehnika" vadītāju reakcija. Par atbildi cilvēkam, kad strādnieki sāks saņemt algas, "Būvtehnikas" vadītāji pieprasīja 250 latu? Savukārt "SVE-LAT" vadītāji tā vietā, lai vienā teikumā izkliedētu jautājumā izteiktās aizdomas, izraisīja plašu telefonisku diskusiju par preses atbildību sabiedriskās domas veidošanā, un brīžam šķita, ka atskan bargās balsis no pagātnes, no tiem laikiem, kad funkcionāri bieži vien dažādās nebūšanās vainoja presi, jo tā, lūk, par šīm lietām rakstot.

Tāpēc arī jāatgādina amatpersonām, ka ne jau redakcijai vajadzīgas šīs atbildes, bet tiem cilvēkiem, kuru dēļ attiecīgās amatpersonas strādā. Tāpat jāatgādina lasītājiem, ka redakcijas uzdevums nav par katru cenu izplēst no amatpersonām atbildes uz viņu jautājumiem, ja nu vienīgi jautājums nav rosinājis žurnālistus plašākai publikācijai.

Tātad viss atkarīgs nevis no redakcijas, bet no amatpersonu attieksmes. Ja amatpersona ciena cilvēkus, kuru labā tā strādā, tad arī lasītājs atbildi saņems. Ja neciena, tad klusēs vai arī aizsāks teorētiskas diskusijas, vai prasīs maksāt.

Andžils Remess