Kurzemes Vārds

17:18 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīnumi nenotika, metalurgi tālāk netiek

Edgars Lūsēns,

"Kurzemes Vārda" korespondents Francijā un Spānijā

Emīls Dreiblats

Dziļi sirdī lolotās klusās cerības, ka "Liepājas metalurga" hokejisti tomēr varētu pārvarēt Kontinentālā kausa izcīņas pirmās kārtas barjeru, tomēr nepiepildījās. E apakšgrupas turnīra pēdējā spēlē liepājnieki ar 2:4 zaudēja Francijas čempionvienībai HK "Rouen" un ierindojās 3.vietā.

Lai izcīnītu nepieciešamo 1.vietu un kvalificētos kausa izcīņas nākamajai kārtai, metalurgiem bija vajadzīga uzvara ar vismaz četru vārtu starpību, tomēr jau pirmajās divās spēlēs ar Nīderlandes komandu "Tigers Nijmegen" un Spānijas komandu "Puigcerda" francūži bija pierādījuši, ka ir nopietnākie pretendenti uz uzvaru šajā grupā. Pēc sestdienas kaunpilnā zaudējuma nīderlandiešiem Liepājas hokejisti bija nopietni gatavojušies izšķirošajai cīņai un maču pret HK "Rouen" sāka ļoti apņēmīgi. Kardašam izdevās mūsējos izvirzīt vadībā, bet līdz pirmajam pārtraukumam laukuma saimnieki (jau rakstījām, ka šis turnīrs notiek Fontromeu pilsētā Francijā, nevis Spānijas Puicerdā, kā bija paredzēts sākotnēji) rezultātu izlīdzināja.

Otrajā trešdaļā HK "Rouen" apliecināja, ka patiesi ir meistarīgākā komanda šajā turnīrā un ar diviem precīziem metieniem praktiski liedza mūsējiem pēdējās cerības. Liepājnieku menedžeris Mihails Vasiļonoks vienu Francijas komandas spēlētāju atcerējās vēl no Rīgas "Dinamo" laikiem, turklāt HK "Rouen" rindās spēlē vairāki valsts izlases spēlētāji. Pēdējā periodā abas komandas apmainījās vārtu guvumiem, un "Liepājas metalurga" hokejisti skumjā noskaņā ar līgumreisu vakar atgriezās Liepājā.

Par E apakšgrupas turnīra uzvarētājiem kļuva francūži. Komanda "Tigers Nijmegen", pēdējā spēlē ar 10:1 pārliecinoši sagraujot komandu "Puicerda", izcīnīja 2.vietu, metalurgi palika trešie, bet spānieši - pēdējie. HK "Rouen" Kontinentālā kausa izcīņas nākamajā kārtā no 19. līdz 21. oktobrim Mikeli pilsētā Somijā spēlēs ar vietējo komandu "Jukurit", Norvēģijas vienību "Storhamar" un HK "Rīga". "Liepājas metalurgam" šosezon dalība eirokausos diemžēl beigusies.

E apakšgrupas turnīra noslēguma tabula

1."Rouen" 3 3 0 0 19:8 6

2."Tigers Nijmegen" 3 2 0 1 16:9 4

3."Liepājas metalurgs" 3 1 0 2 15:10 2

4."Puigcerda" 3 0 0 3 7:30 0