Kurzemes Vārds

17:00 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mazliet eksotikas pie Pērkones kanāla

Kristīne Pastore

No šodienas līdz pat nedēļas beigām liepājniekiem ir iespēja apmeklēt zviedru, vācu un spāņu cirka "Madigan" izrādes.

Kā uzzināja "Kurzemes Vārds", cirka "Madigan" trupā ir apvienojušies mākslinieki no vienas dinastijas, kurā šo amatu turpina jau vairākās paaudzēs. Tās ciltsmāte Manuela Šolla nolēmusi sapulcināt kopā visus savējos, kas bijuši izkaisīti Vācijā, Spānijā un Zviedrijā. Kopā ar pieaugušajiem viesizrādēs brauc arī bērni - kopskaitā 18, un arī viņiem ir savi akrobātikas un citi priekšnesumi.

Latvijā šis cirks ieradās no Igaunijas un uzturas jau kopš jūlija, ir būts daudz kur, bet Liepāja ir pēdējā pieturvieta - jau nākamnedēļ mākslinieki atgriezīsies Zviedrijā, kas ir viņu mītnes zeme.

Neapšaubāmi, ka vislielāko interesi skatītājos izraisa dzīvnieki. Eksotiskākie ir trīs Āfrikas ziloņi - Makss, Morics un Kenija. Starp citu, tieši viņu dēļ Jēkabpilī noticis konflikts ar vietējo policiju, kas iebildusi pret to, ka ziloņus pa galveno ielu ved cauri pilsētai peldināt Daugavā. Arī Liepājā jau vakar no paša rīta pie telts, kurā dzīvo ziloņi, nepārtraukti pulcējās apkārtējo māju bērni. Konflikts gan atrisinājies pats no sevis, jo, sākoties aukstajam laikam, ziloņus uz peldēm vairs neved.