Kurzemes Vārds

18:05 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Policija aiztur smakojošu zagli - zirnekli

Gundars Matīss

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājā reģistrētas vairākas zādzības, informēja pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Akrobāta cienīgu veiklību Imantas ielā demonstrējis kāds klaidonis, kuru aizturēja par ielaušanos otrā stāva dzīvoklī.

Svētdienas vakarā ap pulksten 18 Pašvaldības policijas 3.iecirkņa dežūrdaļā ieradās 1942.gadā dzimusī Aleksandra un paziņoja, ka viņas dēls Imantas ielā 5 aizturējis zagli, kas pirms tam ielauzies sievietes dzīvoklī. Norādītajā vietā kārtības sargus sagaidīja 1966.gadā dzimušais Oļegs, kas turēja pie zemes nogāzto garnadzi. Iespējamo vainīgo nogādāja valsts policijas dežūrdaļā, kur jau sīkāk noskaidroja nozieguma detaļas.

Izrādījās, ka nekur nestrādājošais klaidonis - 39 gadus vecais Igors uzrāpies līdz dzīvojamās mājas otrā stāva logam, iekļuvis virtuvē un paņēmis gludekli, kafijas automātu, kurpes un citas mantas, kas kopā maksā 120 latu. Pēc tam zaglis atkal izmantojis logu, lai nokļūtu uz ielas, taču tālu viņš nav paspējis aiziet. Mājās atgriezušies dzīvokļa saimnieki, Oļegs pamanījis, ka apšaubāma izskata vīrietis nes viņa mātes mantas, un garnadzi aizturējis. Neoficiāla informācija rāda, ka nedaudz arī pārmācījis, kamēr atbraukusi policija. Ir ierosināta krimināllieta par zādzību, bet nozagtais atdots saimniekiem.

Policijā pastāstīja, ka pēc klaidoņa atbrīvošanas ilgu laiku vajadzējis vēdināt telpas, jo Igors nebija mazgājies vairākus mēnešus. Situāciju ievērojami pasliktinājis arī tas, ka klaidoni uz policiju atveduši bez kurpēm - tikai nemazgātajās zeķēs. Igors apavus bija atstājis pie mājas, lai vieglāk varētu uzrāpties līdz otrajam stāvam.

Vēl vienu klaidoni sestdien aizturēja Aizputē, viņš kādā dzīvojamā mājā Jelgavas ielā bēniņos zadzis veļu. Vainīgais izrādījies 46 gadus vecais Juris, kas vēl nesen mitinājies kaut kur Jelgavā, šķirojot turienes atkritumu konteineru saturu, taču, tuvojoties ziemai, nolēmis pārcelties uz dzīvi Aizputē.

Bērnu gandrīz savaino ar dārznieka šķērēm

22.septembra naktī neilgi pēc pusnakts nelaime gandrīz notikusi dzīvoklī Brīvības ielā 7. Dzīvokļa saimnieks pamodies no stipra trokšņa blakusistabā, kur gulējuši viņa bērni. Ieskrienot istabā, vīrietis pamanījis, ka logs ir izsists, bet gultiņā, kur tobrīd bērns par laimi nav gulējis, mētājas lielas dārznieka šķēres. Iespējams, ļaundaris speciāli metis aso priekšmetu guļvietas virzienā. Vainīgo nav izdevies atrast, taču noskaidrots aizdomās turamo personu loks.

Aiznes televizoru

21.septembrī apzagts dzīvoklis Saules ielā 12. Gaišā dienas laikā garnadži pirmā stāva dzīvoklim izsituši virtuves logu, iekļuvuši telpās un aiznesuši televizoru "Gold Star", somu, arī parfimēriju. Zaudējumi - 202 lati.

Radinieku labo nolūku dēļ izsludina trauksmi

21.septembra vakarā ap pulksten 21 policijā saņemts ziņojums, ka no pagalma Atmodas bulvārī 8 nozagta automašīna "Volkswagen Jetta". Taču jau pēc brīža spēkrata saimnieka radinieki šo informāciju atsaukuši, jo automašīnu neviens nebija zadzis. Noskaidrots, ka "Volkswagen" īpašnieks atgriezies mājās iereibis, un tuvinieki nolēmuši viņu pasargāt no kārdinājuma dzērumā sēsties pie automašīnas stūres. Saimniekam nemanot, spēkratu novietojuši mājas otrā pusē. Atklājot, ka automašīna ir pazudusi, īpašnieks zvanījis uz policiju.

Nozog bulli

21.septembra naktī Gramzdas pagasta Milleros no ganībām pazudis bullis, policiju informējis māju saimnieks. Dzīvnieks bijis 350 kilogramu smags, par viņu solīti 180 latu. Lopu zagli pagaidām nav izdevies notvert.

Piekauj un atņem biļetes

22.septembra naktī pēc pulksten 1 Zāļu un Apšu ielas krustojumā piekauts 27 gadus vecais Jānis. Kā cietušais stāstījis policijā, pie viņa pienācis aptuveni 17-18 gadu vecs jaunietis, iesitis pa seju un atņēmis 400 biļešu, kas ļauj doties uz Jauniešu nedēļas ietvaros rīkotajiem pasākumiem, kā arī paņēmis 5 datora disketes. Kautiņa vietā kārtības sargi atrada Jāņa sasistās brilles.

Kavalieris piekauj gadījuma paziņu

23.septembra naktī ap pulksten 2 Klaipēdas ielā netālu no bāra "Krustceles" piekauta 30 gadu vecā Svetlana. Pirms tam sieviete bārā iepazinusies ar kādu nepazīstamu vīrieti, kas daiļā dzimuma pārstāvei izmaksājis dzeramo. Pēc tam svešinieks vēlējies pavadīt Svetlanu uz mājām, pa ceļam uzmācies ar seksuāla rakstura piedāvājumiem, bet pēc tam laidis darbā dūres. Vainīgo meklē.

Santīmus vajadzēs atdot

23.septembra naktī ap pulksten 3 no bāra "Spēļu nams", kas atrodas M.Ķempes ielā, uz policiju atvests 38 gadus vecais Māris. Viņš bārā palūdzis, bet pēc tam izdzēris kausu alus, kas maksā 40 santīmu. Taču pēc tam vīrietis atteicies maksāt, paziņojot, ka viņam neesot naudas. Nekaunīgajam klientam savu rīcību vajadzēja paskaidrot policijas dežūrdaļā.

Aplaupīti jaunieši

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājā uz ielas aplaupīti divi jaunieši. Lielā ielā, pie bijušā tirdzniecības nama "Kurzeme", 16 gadu vecajam Edgaram uzbrukuši divi nepazīstami vienaudži un atņēmuši mobilo telefonu "Ericson". Pēc līdzīga scenārija notikumi risinājušies Ganību ielā, pie veikala "Parks 3. Gaišā dienas laikā pie 15 gadu vecā Linarda pienākuši divi jaunieši un pieprasījuši naudu. Kad puisis atvēris somiņu, svešinieki pamanījuši, ka tajā ir mobilais telefons. Linardam to atņēmuši, taču naudu vairs nav prasījuši.

Izdzenā klaidoņus

Pagājušās piektdienas pēcpusdienā Pašvaldības policijas darbinieki apsekojuši pagrabu M.Ķempes ielā 5, kur, pēc kārtības sargu rīcībā esošām ziņām, mēdz pulcēties nepiederošas personas. Pagrabā sastapti un no tā izraidīti Vadims P., Arturs V., Leonīds V. un Jevgēņijs L., bet namu pārvaldes "Vecliepāja" darbiniekiem ieteikts aiznaglot pagraba durvis. Atkārtota reida laikā ap pulksten 23 konstatēts, ka pagraba durvis ir aizbultētas no iekšpuses, un bijis dzirdams, ka pagrabā atrodas vairāki cilvēki, taču uz klauvējieniem neviens neatsaucās un durvis neatvēra.

Atsavina grāvja vaimanas

Pašvaldības policijas 2.iecirkņa darbinieki piektdien rīkoja reidu, kura laikā pārbaudīja vairākas nelegāli izgatavotā ugunsūdens tirdzniecības vietas. Vienā no iespējamiem realizācijas punktiem, Augustes ielā 3-7, konstatēts rudzīša pirkšanas un pārdošanas fakts. Grāvja vaimanu pārdevējai - 1960.gadā dzimušajai Modrai Gobai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kā arī atsavināti 7,5 litri šņapsta.