Kurzemes Vārds

18:01 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pusgadu par priekšsēdētāju

Gramzdas pagasts

Jautā Pagasta padomes bijušais priekšsēdētājs AIVARS KLASIŅŠ:

1. Vai šajā laikposmā ir izdevies panākt saskaņu ar opozīciju?

2. Kā pašvaldībai izdevies sagatavoties gaidāmajai apkures sezonai?

3. Vai Augustinam Eidejum ir izdevies saglabāt savu pimsvēlēšanu perioda optimismu, arī priekšsēdētāja pienākumus pildot?

Atbild Pagasta padomes priekšsēdētājs AUGUSTINS EIDEJUS:

1. Labs jautājums. Opozīcijas spiedienu izjutu pirms vēlēšanām, to laikā un arī pēc tam. Tomēr opozīcijas darbība padomē nav vērojama, jo no citiem sarakstiem deputāta mandātu saņēma tikai viens cilvēks. Man par šo problēmu runāt īpaši nepatīk, jo pretrunas nevis vieno, bet šķeļ. Tanī pašā laikā jāpiebilst, ka opozīcijas līderi ir palikuši tie paši, kas pagastā bija toreiz, kad par deputātu ievēlēja Aivaru Klasiņu. Nekas jau nav mainījies.

2. Apkures sezonai pašvaldība ir sagatavojusies. Ja negadīsies kāda avārija, tad varu solīt, ka visi, kam siltumu piegādā Pagasta padomes pārziņā esošā katlumāja, to normāli saņems. Taču ir viens "bet". Lai apkure izmaksātu lētāk, esam iecerējuši katlumāju pielāgot kurināšanai ar ēveļskaidām. Lai nodrošinātu skaidu padevi, mums nāksies īstenot nelielu racionalizācijas projektu. Tas nozīmē, ka darbošanās pie apkures lietām kādu laiku vēl būs diezgan intensīva.

3. Uzskatu, ka optimisms ir laba lieta. Tomēr, stāvot reformas priekšā, kura nav tendēta uz lauku attīstību, diez cik liels tas Pagasta padomes priekšsēdētājam nevar būt. Tajā pašā laikā ir jāsaprot, ka ieslīgt pesimismā un sēdēt nolaistām rokām arī nav jēgas. Ir jāstrādā, jo pagaidām zināms, ka līdz 2003.gada beigām pašvaldībām dota iespēja risināt reformu saviem spēkiem, ievērojot brīvprātības principu, bet, sākot ar 2004.gadu, tas it kā jau notikšot piespiedu kārtībā. Personīgi domāju, ka punktu neskaidrībām pieliks nākamā Saeima.