Kurzemes Vārds

17:13 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skolā zēnu nežēlīgi piekauj klasesbiedres audžutēvs

Gundars Matīss, Daina Meistere

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē apstiprināja informāciju, ka12.vidusskolā nežēlīgi piekauts 6.klases audzēknis. Bērnam uzbrucis pieaudzis vīrietis, sitis viņu ar dūrēm, kājām un sviedis pret sienu. Cietušais pašlaik ārstē savainojumus Centrālajā slimnīcā.

Zēnam konstatēts astes kaula lūzums

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieka vietnieks Imants Vītoliņš teica, ka turpinās izmeklēšana, tāpēc pilnīgi droši kaut ko apgalvot vēl nav iespējams. Taču, aptaujājot incidenta lieciniekus, iespējams aptuveni restaurēt notikumu gaitu.

13.septembrī 6.klases skolēni, kā jau bērni starpbrīžos bieži to dara, skraidījuši, grūstījušies un kādu paķircinājuši. Viens no audzēkņiem - 1989.gadā dzimušais Antons esot iesitis savai klasesbiedrei ar somu pa sēžamvietu. Savukārt meitene belzusi zēnam ar mācību grāmatu pa galvu. Nākamajā dienā skolā ieradusies meitenes māte un audžutēvs. Vīrietis bērniem prasījis, kur iespējams sastapt Antonu. Viņam parādījuši. Tad sākušies ar prātu grūti aptverami notikumi. Vīrietis vispirms zēnu pagrūdis, tad saķēris aiz drēbēm un metis pret sienu. Pēc tam meitenes audžutēvs laidis darbā dūres un sitis bērnu ar kājām. Vīrietis aizgājis tikai pēc tam, kad parādījies direktors un mēģinājis viņu nomierināt, taču aizejot brīdinājis, ka Antonu vēl nositīšot.

Imants Vītoliņš teica, ka vēl nav saņemts ekspertu slēdziens par to, cik smagi miesas bojājumi radīti 12 gadus vecajam zēnam. To būs iespējams noteikt, kad ārstēšanās būs pabeigta. Ir zināms, ka Antonam konstatēts astes kaula lūzums. Pieļauj, ka gūtās traumas tiks klasificētas kā vidēji smagi miesas bojājumi. Kad būs saņemts ārstu slēdziens, policijā lems par krimināllietas ierosināšanu.

Jādomā par drošību skolās

12.vidusskolas direktors Valērijs Jepiskoposovs bija satriekts par notikušo:

- Tas ir ārkārtējs gadījums, negaidīts. Neviens no mums skolā nevarēja iedomājies, ka kaut kas tāds varētu notikt, ka liels, pieaudzis vīrietis ir spējīgs tik nežēlīgi sist mazu bērnu, cietušais mācās tikai 6.klasē.

V.Jepiskoposovs pats bija aculiecinieks vīrieša darbībai.

- Bija starpbrīdis un laiks, kad uz skolu atnāk otrās maiņas skolēni, tāpēc gaitenī bija daudz bērnu, - stāsta direktors. - Tā kā uzbrucējs ir skolnieces tēvs, tad redzēju, kā viņš kopā ar sievu atnāca, mēs vēl sasveicinājāmies. Jūtot troksni, sākumā domāju, ka tur bērni grūstās, un gāju skatīties. Redzot, kas notiek, ka sit bērnu, skrēju un rāvu to vīrieti aiz rokas nost no zēna. Viņš, jau saķerts, vēl gribēja turpināt sist ar rokām un kājām. Vīrietis pat nebija mēģinājis neko runāt vai noskaidrot, viņš tikai bija prasījis, kurš ir tas puika. Ar uzbrucēju nemaz nebija iespējams runāt, viņš bija agresijas pārņemts.

Darbinieki ir satriekti, ka skolā tā ir noticis. Jau bijis domāts par drošību skolā, par to, lai nevar ienākt sveši cilvēki, pie durvīm sēdēja dežurante.

- Bet dežurante ir sieviete, un domāju, ka neko daudz pret spēcīgiem vīriešiem viņa iesākt nevar. Arī šis ienācējs neko neklausījās un neredzēja, viņš tikai gāja, - atzina direktors. - Ir domāts par to, lai ēkā dežurētu policists, bet mūsu skolai, tāpat kā citām izglītības iestādēm, nav līdzekļu, lai algotu policistu. Šis jautājums ir jārisina visas pilsētas mērogā. Tagad domājam ierīkot dežuranta policista posteni ar vecāku finansiālu atbalstu.