Kurzemes Vārds

17:41 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kā mušas uz medu

Kamēr mūsu galveno uzmanību saistīja Ņujorkas un Vašingtonas traģēdija un kamēr mūsu galveno uzmanību saista ASV gatavošanās karam pret starptautisko terorismu, Latvijas politikā turpinās norises, kas pagaidām nobīdītas šo notikumu ēnā, un no tām sabiedrības lielāko interesi joprojām saglabā viss, kas saistīts ar Latvijas bankas prezidenta Eināra Repšes ieceri veidot jaunu partiju.

Šķiet, ka ekonomiskie grupējumi jau izlēmuši, vai simpatizēt topošajam politiskajam spēkam, vai arī turēties sāņus no tā, un ar sev pakļauto masu saziņas līdzekļu starpniecību izrāda savu attieksmi. Taču sabiedrībā turpinās strīdi par partijas tapšanas principiem.

Pagaidām skaidrs ir tikai tas, kāpēc bija vajadzīgs jauns labēji orientēts politisks spēks. Pašvaldību vēlēšanas Rīgā kļuva par signālu, ka ne "Latvijas ceļš", ne "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, ne Tautas partija nav attaisnojušas no tām gaidīto, un bija nepieciešama jauna partija, lai pēc Saeimas vēlēšanām nākamajā rudenī arī Latvija nenosvērtos tik krasi pa kreisi, kā tas notika ar Rīgu.

Tieši tāpēc arī šo partiju gaida tādu, kura radītu pārliecību, ka tai ir vērts uzticēties, un šo pārliecību jābūvē jau partijas tapšanas procesam. Bet vai tā notiek?

Var jau būt, ka Repše nemaz nav tik tālu atrāvies no reālās dzīves, lai nesaprastu, ka tik milzīga honorāra pieprasīšana cilvēkiem šajos apstākļos varētu šķist amorāla rīcība, un pilnīgi iespējams, ka ar to viņš gribēja pierādīt, ka partija būs neatkarīga no uzņēmēju tīkojumiem. Bet vai nav panākts pretējais?

Ja ar tādu skubu uzņēmēji ziedo naudu partijai, kurai vēl nav pat savas programmas un ideoloģijas, un ja zināms, ka ne viens vien no šiem uzņēmējiem cerībā tikt pie medus poda līdz šim atbalstījis te vienu, te otru, te trešo partiju, daudz nedomādams par tās orientāciju, tad rodas pamatotas šaubas, vai arī šoreiz savu palīdzību viņi neuzskata par aizdevumu, kuru pēc Repšes partijas iespējamās tikšanas pie varas prasīs atlīdzināt. Un atkal viss paliks pa vecam - uzņēmēji dīdīs politiķus.

Andžils Remess