Kurzemes Vārds

23:30 Sestdiena, 18. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Spriedums nepilngadīgajam

Kurzemes Apgabaltiesā tiesnesis A.Vīnkalns pasludināja spriedumu 1986.gadā dzimušajam Ingmāram G., kurš bija apsūdzēts par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo. Kā informē ziņu aģentūra LETA, Ingmārs G. atzīts par vainīgu izdarītajā likumpārkāpumā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Izvērtējot lietas apstākļus un tiesājamā personību, šāds nosacīts sods piespriests tādēļ, ka Ingmārs ir nepilngadīgs, līdz šim Nepilngadīgo lietu inspekcijas uzskaitē nav bijis un likumpārkāpumu izdarījis pirmo reizi.

Aizsargās patērētāju tiesības

Rīt Peldu ielā 5 pirmo reizi Liepājā tiks atvērts Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centra Liepājas reģionālais sektors, kura vadītājs būs Jānis Klavenieks. Sektora galvenie darba uzdevumi būs konsultēt patērētājus viņu tiesību aizsardzības likumdošanas un procedūru jautājumos, konsultēt pārdevējus un pakalpojumu sniedzējus par normatīvo aktu piemērošanas un tirgus uzraudzības, kā arī daudziem citiem jautājumiem. Būs iespējams organizēt patērētāju iegādāto preču vai izmantoto pakalpojumu ekspertīzi. Konsultācijas tiks sniegtas arī pa tālruni.

Augstskolas - "kopīgā zinātņu klētī"

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā viesojās divas nopietnas delegācijas. Pieredzes apmaiņā bija atbraukuši Vidzemes augstskolas pārstāvji un Krišjāņa Barona jeb Latvijas augstākās izglītības mobilitātes programmas dalībnieki. Vidzemes augstskolas viesi tikās ar rektori Guntu Smiltnieci un prorektoru Robertu Veitu. Tika runāts par kopīgām izglītības problēmām, kuras skar reģionālās augstākās mācību iestādes. Sarunas noslēgumā sprieda, ka nobriedusi vajadzība pēc Reģionālo augstskolu asociācijas, lai galvaspilsētā darītu zināmas tās problēmas, ar kurām sastopas ausgtskolas, kuras neatrodas Rīgā. Krišjāņa Barona jeb Latvijas augstākās izglītības programmas sanāksmē piedalījās Rīgas Ekonomikas augstskolas, Rīgas Juridiskās augstskolas, Vidzemes augstskolas pārstāvji, mājinieki, kā arī pirmo reizi pievienojās Rīgas Pedagoģijas un vadības augstskola. K.Barona programmas mērķis ir veicināt studentu un mācībspēku apmaiņu, galvenais uzdevums - "vienot visas augstskolas valstī kopīgā zinātņu klētī un attīstīt to sadarbību".

Konsultējas budžeta prioritāšu noteikšanā

Pilsētas Attīstības plāna izstrādātāji vakar bija aicinājuši uz darba tikšanos pilsētas lielāko uzņēmumu un iestāžu speciālistus, lai konsultētos budžeta prioritāšu noteikšanā turpmākajiem trim gadiem. Kā informēja domes izpilddirektora vietnieks E.Drigins, pirmo gadu pašvaldība sāk plānot budžetu atbilstoši pilsētas Attīstības plānā noteiktajiem attīstības virzieniem. "Pašreiz esam stadijā, kad no vispārīgām stratēģiskām vīzijām jānonāk pie konkrēta rezultāta," uzsver E.Drigins. Ir sagatavots Attīstības plāna darba variants un atbilstoši tam definētas arī budžeta prioritātes trīs virzienos - produktīvajos sektoros, ar iedzīvotāju apkalpošanu saistītajās nozarēs un infrastruktūras attīstībā. Izstrādājot pilsētas budžetu turpmākajiem trim gadiem, tiks ņemti vērā uzaicināto speciālistu ieteikumi - kurās nozarēs investīcijas visātrāk dotu maksimālo atdevi. Uzaicinātie eksperti vakar saņēma "mājas darbu" - anketas ar tabulām mērķu izvērtēšanai, kuras jāaizpilda divu nedēļu laikā. Tad eksperti tiksies ar domes darbiniekiem vēlreiz un turpinās sadarbību budžeta izstrādē.

Jauno keramiķu trešā izstāde galerijā "Klints"

Ievadot Lietišķās mākslas koledžas 75.jubilejas gadu, galerijā "Klints" atklāta jauno keramiķu darbu izstāde. Piecu gadu laikā tā ir trešā, jo pirmā bija veltīta skolas 70.dzimšanas dienai, bet otrā notika pirms diviem gadiem. Keramikas nodaļas vadītāja Dace Grīnberga pastāstīja, ka izstādē nepiedalās visi jaunie keramiķi, bet apskatei izlikti trīs absolventu diplomdarbi un pašreizējo audzēkņu labākie kursa darbi, kas pietiekami labi atspoguļo koledžas keramiķu sniegumu pēdējo divu gadu laikā. Patlaban pie nodaļas vadītājas un skolotājām Dainas Kopštāles un Ilzes Eniņas keramikas mākslu apgūst 16 audzēkņu. Šogad pieredzes bagātajām pedagoģēm un māksliniecēm pievienojusies jauna kolēģe - pašu izaudzinātā, pagaidām vēl Mākslas akadēmijas 4.kursa studente Arta Dzirkale. Tas dod cerību, ka keramiķu jaunā mākslinieku maiņa iegūs otru elpu, tāpat kā keramikas māksla kopumā visā Latvijā. Jo, kā izstādes atklāšanā uzsvēra D.Grīnberga, keramika ir daudzu mākslu sintēze - tajā ir apvienotas gan tēlniecība, gan glezniecība, gan grafika...

Leļļu teātrī pirmizrāde

Liepājas Leļļu teātrī tapusi jauna izrāde bērniem - "Ansītis un Grietiņa". Izrāde, kas savu oficiālo pirmizrādi leļļu teātra telpās Latviešu biedrības namā piedzīvos sestdien (dažās skolās bērni to jau redzējuši), iestudējis rīdzinieks, režisors Valdis Pavlovskis. Viņš arī šo visiem zināmo pasaku pārveidojis lugas formā. Leļļu teātra direktors Rihards Belte jauno izrādi raksturo kā "vecu dziesmu jaunās skaņās". "Vecs", bet ar daudzām jaunām niansēm (ne tik nežēlīgs kā brāļu Grimmu pasakā) ir izrādes sižets, "vecas" ir Valsts leļļu teātra leļļu meistares Margas Austrumas pēc Ģedimina Kotello skicēm darinātās lelles, "veca" ir izrādē skanošā Borisa Rezņika mūzika, toties gados jauni būs aktieri, kas darbojas ar lellēm, un vēl jaunāki - skatītāji.

Beigusies sabiedriskā apspriešana

Tikko beigusies sabiedriskā apspriešana par projektu, kas paredz, ka SIA "BK Enerģija" Karostas pludmalē uzstādīs vēja ģeneratoru. Apspriešanas laikā saņemtas dažādas atsauksmes. Iebildumu pret šo projektu nav bijis Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai, Liepājas Reģionālajai vides pārvaldei un Vides veselības centram. Savukārt pieminekļu aizsardzības inspektors G.Silakaktiņš uzskata, ka ģeneratora uzstādīšana bojās pludmales ainavu, bet vairāki Karostas iedzīvotāji sabiedriskās apspriešanas laikā pieprasījuši konsultēties ar speciālistiem, kā ģenerators ietekmēs apkārtējo floru un faunu. Tomēr ģenerators acīmredzot tiks uzstādīts, jo SEZ valde jau nolēmusi lūgt pašvaldībai veikt grozījumus Liepājas ģenerālajā plānā.

CSDD būs jauna ēka

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valde nolēmusi slēgt ilgtermiņa zemes nomas līgumu ar Ceļu satiksmes drošības direkciju par 8000 kvadrātmetru zemes platības iznomāšanu Brīvības ielā 148 uz 50 gadiem. Šajā teritorijā paredzēts būvēt jaunu CSDD administratīvo ēku.

Uzsākti seguma atjaunošanas darbi

Cukura ielas rekonstrukcija - viens no lielākajiem šā gada budžeta celtniecības objektiem. Komunikāciju ieguldīšana ceļa malā, transporta kustību netraucēja, bet pēc tam, uzsākot atsevišķus darbus brauktuves daļā, piemēram, uz dzelzceļa pārbrauktuvēm, bija nepieciešams ieviest ierobežojumus. Jau vairāk nekā mēnesi autobusiem, maršruta taksometriem un citam speciālam transportam jāsamierinās ar bedrēm. Pārējos satrauc lielie apbraucieni. Neērtības izjūt arī uzņēmumi, kas izmanto šo trasi. Taču pēdējā laikā celtnieki jau uzsākuši seguma atjaunošanas darbus. Vakar mūsu fotokorespondents fiksēja akmens šķembu piegādi Cukura ielā un to noblietēšanu. Vienlaikus norisa darbs gājēju celiņu iekārtošanā. Visiem rekonstrukcijas darbiem iecirknī no Pulvera līdz Grīzupes ielai piešķirti 220 tūkstoši latu, nerēķinot uzņēmuma "Liepājas ūdens" paralēlos izdevumus.