Kurzemes Vārds

14:17 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Valodu diena

"Kad mēle mutē, tad visa pasaule vaļā"

Daina Meistere

Arī Liepājas Pedagoģijas akadēmija vakar iekļāvās Eiropas valodu dienas norisē. Tanī pat laikā 45 Eiropas valstīs notika dažādi sarīkojumi, konferences, semināri un diskusijas, jo tieši 2001.gadu Eiropas savienība un Eiropas Padome ir izsludinājusi par Eiropas valodu gadu un tieši 26.septembri - par Eiropas valodu dienu. Gada mērķis ir iepazīt un novērtēt vecā kontinenta lingvistisko daudzveidību un veicināt valodu apguvi.

Valodas dienu nopietno un jautro norisi bija sarīkojušas Latviešu valodas, Krievu valodas un Ģermāņu un romāņu valodas katedras. Akadēmijas lasītavā bija sarīkota izstāde "Kad mēle mute, tad visa pasaule vaļā", kuras apmeklētāji varēja iepazīties ar dažādu valodu vārdnīcu klāstu no bibliotēkas fondiem.

Zālē notika pēcpusdiena "Bābeles tornis". Prorektore Ieva Ozola informēja klātesošos par šīs dienas nozīmi un iepazīstināja ar Bābeles torņa izpratnes rašanās vēsturi. Tad grupa studentu demonstrēja, kā varēja izklausīties pie Bābeles torņa, brīdi, kad valodas jau bija sajaukušās, lai pēc brīža dotu vaļu atsevišķu valodu daudzkrāsainības izbaudīšanai. Dažādās mēlēs runāja gan viesi, kā, piemēram, piecas Elblonas viesstudentes poliski parādīja, kā viņām gājis Liepājā, kad runājušas ar liepājniekiem savā valodā. Pēc tam dziedāja franču studentes, islandiešu valodā ļāva ieklausīties students Jānis Vizulis, kurš tur mācījies, skanēja vēl lietuviešu, angļu, vācu valodas...

Profesore Benita Laumane uzsvēra, ka visā Eiropas divsimt valodu bagātībā nav lielu un mazu valodu, katra ir vērtība, kura jāsargā, un Eiropas valodu kartē iezīmēta arī latviešu valoda ar visiem tās 34 izloksnēm.