Kurzemes Vārds

13:07 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Iepazīst pilsētu sakoptību

Anda Pūce

Vakar Liepājas rajonā viesojās konkursa "Sakoptākā Latvijas pilsēta" vērtēšanas komisija, kas iepazinās ar Grobiņu un Pāvilostu, lai jau nākamnedēļ paziņotu vienu no sešām Latvijas pilsētām, kas šogad iegūs sakoptākās titulu.

Kā pastāstīja Dagdas Pilsētas domes priekšsēdētāja Janīna Tukiša, Dagda pērn bija sakoptākā mazpilsēta Latvijā. Kā zināms, par konkursa uzvarētājām kļuva arī Liepāja un Aizpute. Šogad J.Tukišai uzticēta mazo pilsētu vērtēšana. Konkursā par sakoptākās pilsētas titulu grupā, kurā piedalās pilsētas līdz 10 tūkstošiem iedzīvotāju, šogad pieteikušās sešas pilsētas - Skrunda, Grobiņa, Pāvilosta, Mazsalaca, Rūjiena un Lubāna. "Diemžēl no Latgales nav nevienas," sūdzējās J.Tukiša. Šonedēļ vērtētāji sākuši darbu un jau pabijuši Skrundā, vakar dienas kārtībā bija Liepājas rajons, bet tagad komisija dosies uz Vidzemi.

Grobiņā vērtētājus uzņēma Pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, Kancelejas vadītāja Gunta Konopļeva un deputāts Ilgonis Jēčis, viņi vadīja ekskursiju pa pilsētu, izrādot arī atsevišķus uzņēmumus un iestādes. Viesi pabija nupat nosiltinātajā Grobiņas vidusskolā, tad apskatīja koģenerācijas staciju uzņēmumā "Grobiņas siltumtīkli", bija veco ļaužu mītnē un sociālajos dzīvokļos, apskatīja Grobiņas HES, Zentas Mauriņas muzeju un Grobiņas pilskalnu.

Pēcpusdienā komisija devās uz Pāvilostu, kur Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons bija gatavs izrādīt visu, ko vien vērtētāji būs ar mieru apskatīt. "Mums nav par ko kautrēties, lai gan, viens trūkums ir - nav kroga, kur viesus aizvest," jokoja U.Kristapsons. Bet latgaliešiem tika izrādītas visas trīs pilsētas skolas, osta, Novadpētniecības muzejs, Kultūras nams, pansionāts un citas vietas. "Lai vērtētāji apskata arī to, kas nav izdevies," sacīja priekšsēdētājs.