Kurzemes Vārds

12:44 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Turpina tiesāties bijušās Sakas priekšsēdētājas lietā

Ints Grasis

Sakas Pagasta padome pārsūdzējusi Kurzemes apgabaltiesā Liepājas tiesas lēmumu, ar kuru pašvaldībai bija jānovērš pārkāpumi, kas aizskar bijušās priekšsēdētājas Astrīdas Arājas tiesības. Kā zināms, deputāti, būdami nemierā ar A.Arājas noslēgto līgumu ar SIA "VT" par grants karjera izmantošanu Saļienā, 31.maijā viņu atstādināja no ieņemamā amata.

Pašreizējais Pagasta padomes priekšsēdētājs, kas tika ievēlēts pēc A.Arājas atstādināšanas, balsojot visiem septiņiem pašvaldības deputātiem (4 - par, 3 - pret), Egons Stankēvičs "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka, konsultējoties ar advokāti, pieņemts lēmums Liepājas tiesas spriedumu pārsūdzēt augstākā tiesu instancē. Tas izdarīts 11.septembrī. Savukārt tiesas sēde, kurā izskatīs Sakas pagasta prasību par līguma laušanu ar SIA "VT" ir jau nozīmēta 24.oktobrī. Šīs lietas izskatīšana notiks Tukumā.

Komentējot radušos situāciju, advokāte Irēna Kibelko sacīja, ka Sakas Pagasta padomei, ja tā samierinātos ar Liepājas tiesas lēmumu, būtu jāatceļ pašvaldības lēmums, ar kuru no amata atstādināta Astrīda Arāja, un tad Sakas pagastā būtībā iznāktu, ka ir divi priekšsēdētāji, jo nav arī nekāda pamata atbrīvot no amata Egonu Stankēviču. Turklāt arī pati A.Arāja balsošanā par jauno priekšsēdētāju nav vis atturējusies, bet balsojusi.

"Pats paradoksālākais, ka vienā pašvaldībā vienlaikus var izveidoties situācija, ka ir divi priekšsēdētāji, kas likumā "Par pašvaldībām" nav paredzēts, tādēļ interesanti, kā šo gadījumu traktēs Kurzemes apgabaltiesa", sacīja I.Kibelko.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka maijā deputāti izteica neuzticību A.Arājai par to, ka viņa vairākus mēnešus esot melojusi par pagastam neizdevīga līguma noslēgšanu. Jau pirmajā Pagasta padomes sēdē pēc pašvaldību vēlēšanām jaunie deputāti lūguši priekšsēdētājai atskaitīties par līgumiem un citiem dokumentiem, kas parakstīti iepriekšējā sasaukuma laikā, tostarp arī par līgumu ar SIA "VT". No A.Arājas saņemta atbilde, ka šis līgums vēl ir tikai tapšanas stadijā. Informāciju par līguma esamību deputāti atklājuši paši - tikai maija vidū.

Līgums paredz visplašākās pilnvaras nomniekam, bet ir neizdevīgs pagastam. Līdz ar tā parakstīšanu SIA "VT" faktiski kļuva par pilnīgu grants karjeru saimnieku uz 20 gadiem.