Kurzemes Vārds

12:28 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Kaut jātnieku nebūs piemiņas zīmi apmeklē

Tieši šodien, Miķeļdienā, pirms trīssimts gadiem, īstenojot savus Kurzemes hercogistes pakļaušanas plānus, Virgas muižā ar saviem karapulkiem ieradās Zviedrijas karalis Kārlis XII.

Kā tas aptuveni risinājās, skatītāji varēja vērot liepājnieka Riharda Rubīna un viņa domubiedru realizētajā uzvedumā šovasar, kad Virgas pagasta centrā atklāja piemiņas zīmi. Aizjūras valdnieka lomā toreiz perfekti bija iejuties Liepājas teātra mākslinieks Aivars Kalnarājs. Bija paredzēts, ka, atceroties vēsturiskos notikumus, šķērsojot mūsu valsti no Valkas līdz Liepājas rajonam, Virgā ieradīsies piecu zviedru jātnieku - militārās vēstures kluba biedru - grupiņa. Tomēr 11.septembra notikumi Ņujorkā un Vašingtonā esot pārvilkuši krustu šīm iecerēm.

Tas nozīmē, ka kārtējais uzvedums ir atcelts, taču pagasta kultūras darba organizatore Ilga Matule "Kurzemes Vārdam" teica, ka tas netraucēs interesentiem apmeklēt piemiņas vietu, kas allaž esot sakopta, rotāta ziediem un it sevišķi izskatoties glezna šobrīd, jo sācies lapkritis. Cilvēki tur atnākot it bieži, bet šodien turp aiziet nolēmuši vietējie kultūras darbinieki. Blakus izvietotajā bibliotēkā ciemiņi varot iegādāties bukletus, kas latviešu un zviedru valodā stāsta par Kārļa XII gaitām šaipusē. Turpat pieejams arī ceļvedis pa Virgas pagastu.