Kurzemes Vārds

13:28 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

PUSGADS PAR PRIEKŠSĒDĒTĀJU

Embūtes pagasts

Jautā bijušais pašvaldības vadītājs Imants Remess:

1. Cik jaunas darba vietas no priekšvēlēšanas laikā solītajām ir izveidotas pagastā un cik vēl tiks izveidotas?

2. Kā un cik lielā mērā pašvaldība atbalsta zemnieku saimniecības un citus legālos uzņēmumus?

3. Kad un kā Embūte tiks iesaistīta tūrisma apritē?

Atbild Embūtes Pagasta padomes priekšsēdētājs Oļegs Jurjevs:

1. Priekšvēlēšanu laikā jaunas darba vietas nesolīju, tikai minējām piemērus, ar ko varētu nodarboties. Pašlaik pagastā pieci cilvēki ir nodarbināti pagaidu sabiedriskajos darbos. Diemžēl dažus sliņķus nācās atlaist un pieņemt darbā tādus cilvēkus, kas vēlas strādāt. Jaunu darba vietu izveidošana ir privātuzņēmēju pienākums, tādēļ Pagasta padome jaunas darba vietas vismaz pagaidām neizveidos.

2. Zemnieku saimniecības ir privātā uzņēmējdarbība, ko pašvaldība var atbalstīt tikai nosacīti. Mēs sniedzam dažādu informāciju un palīdzam nokārtot visus jautājumus, kas ir mūsu kompetencē.

3. Pateicoties Embūtes pamatskolas direktores I.Jurķes un viņas vietnieces R.Barutes iniciatīvai, skola ir iesaistījusies interneta projektā "Latvijas skolas muižās un pilīs". Ir izstrādāti arī jauni tūrisma maršruti, kas tuvākajā laikā būs pieejami internetā. Ceru, ka drīzumā varēsim izdot arī bukletu par Embūtes vēsturi un tūrisma objektiem. Protams, turpinām arī I.Remesa laikā iesākto darbu pie vēsturisko vietu un tūrisma taku sakopšanas.