Kurzemes Vārds

06:43 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Ciemiņu mēnesis Rotari klubā

Septembris Liepājas rotariešiem bija īsts ciemiņu mēnesis, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja kluba prezidente un Rotari Interantional apgabala gubernatora vietniece Vita Rozenberga. Viens no ciemiņiem bija Saeimas deputāte Aija Barča, kas kluba biedrus informēja par jauno pensiju likumu un ar to saistītajām izmaiņā, otrs - pilsētas Būvvaldes vadītājs Uģis Kaugurs, kurš iepazīstināja ar pilsētas attīstības perspektīvām, plānoto apbūvi utt., bet trešais - Jūras spēku admirālis Gaidis Zeibots, 11.septembra liecinieks Amerikā, kurš dalījās Amerikai traģiskās dienas iespaidos, kā arī informēja par gatavošanos Latvijas iestājai NATO. Šomēnes Liepājas rotarieši gaida vēl vienu augstu viesi - iekšlietu ministru Mareku Segliņu, kurš arī apsolījis ciemoties Rotari klubā.

Izmainīs Kuršu laukuma rekonstrukcijas projektu

Paredzēts koriģēt arhitekta Andra Kokina biroja izstrādāto Kuršu laukuma rekonstrukcijas projektu, informē LETA. Vakar Kuršu laukumā, kur patlaban noslēgumam tuvojas rekonstrukcijas darbi, notika izmēģinājuma braucieni ar lielajiem autobusiem. Kā sacījis Liepājas Labiekārtošanas sabiedrības direktors A.Leinis, pēc teorētiskajiem aprēķiniem, brauktuve šajā vietā ir izbraucama, taču, ņemot vērā, ka ziemā būs slidens ceļš, var rasties avārijas situācijas. Tāpēc pēc Liepājas Autobusa parka lūguma brauktuvi no Siena ielas paredzēts paplašināt par metru, rezultātā nāksies nojaukt līdzšinējās izbūves. Pārbūve izmaksās aptuveni 200 - 300 latu, un pagaidām nav panākta vienošanās, kas to apmaksās.

Liepājas teātris sāk 95.sezonu ar "Fiestu"

Pārceltās, taču veiksmīgi noritējušās Liepājas teātra viesizrādes Nacionālajā teātrī bija labi apmeklētas un izpelnījās pozitīvas skatītāju atsauksmes. Joprojām ovācijas skan pēc rokoperas "Kaupēn, mans mīļais!", nedalītu publikas atzinību ieguva izrāde "Karaliene māte". Taču jau pirmdien Liepājas teātra ansamblis strauji atsāka gatavoties sezonas atklāšanai. Tā tiks uzsākta 5.oktobrī ar režisora M.Gruzdova iestudēto "Fiestu". Rīgā izrāde izpelnījusies visplašākā emociju spektra atsauksmes - no sajūsmas līdz kritiskiem un pat sašutuma pilniem iebildumiem. Tomēr scenogrāfa A.Freiberga krāšņi iekārtotā telpa un četru mūziķu sniegums guvis pārliecinoši pozitīvas atsauksmes. I.Meķis, M. Kupčs, A.Ērglis un A.Meijers ir izvirzīti arī kā Teātra balvas - 2001 pretendenti žūrijas speciālnominācijā Labākais mūziķu sniegums dramatiskajā izrādē. 5.oktobra izrāde beidzot būs debija arī otrajam matadora Romero lomas izpildītājam - Kārlim Albužim. Skatītāji redzēs arī viesmākslinieci Indru Rogu galvenajā sieviešu lomā.

Vēlē savu prezidentu

Šodien demokrātisku vēlēšanu ceļā 1.vidusskolā noskaidros skolēnu parlamenta turpmākā prezidenta vārdu. Visas dienas garumā vidusskolēni balsos zālē novietotajās urnās un pie īpašiem sekretāru galdiem. Rezultātu apkopošana prasīs diezgan daudz laika, tāpēc to, kurš no četriem prezidenta amata kandidātiem iegūs tiesības turpmāko mācību gadu vadīt un koordinēt skolēnu parlamenta darbu, skolēni uzzinās tikai pirmdienas rītā. Dienu pirms vēlēšanām parlamenta vadītāja amata kandidāti uzrunāja savus vēlētājus, pauda savas ieceres un veicamos uzdevumus gan prezidenta amatā esot, gan visiem parlamenta locekļiem kopumā. Šogad uz vēlēšanām savu kandidatūru pieteikuši Diāna Vinvalka, Karlīna Anna Vīksna un Edgars Deksnis no 10.c klases, kā arī 10.a skolnieks Andis Bumbulis, un viņi visi savās pirmsvēlēšanu runās uzsvēra, ka sagaida lielu palīdzību arī no skolēniem, lai kopīgiem spēkiem sakārtotu skolas iekšējo vidi un radītu audzēkņiem mācībām un atpūtai labvēlīgākus apstākļus.

Gaidāmi vērienīgi sarīkojumi

Lai saņemtu aizvadītās sezonas izvērtējumu un uzzinātu galvenos sezonas pasākumus un projektus, šonedēļ uz Valsts mākslas centru devās kolektīvu vadītāji. Otrdien notika Latvijas amatierteātru režisoru ikgadējais informatīvais seminārs, vakar kopā pulcējās koru diriģenti, bet šodien Rīgā kopā sabrauc tautas lietišķās un tēlotājas mākslas studiju vadītāji. Viņi saņem informāciju par gaidāmajiem lielajiem starptautiskajiem pasākumiem, kuriem jāsāk gatavoties jau laikus. Starp tiem vērienīgākie iecerēti III starptautiskais masku tradīciju festivāls Daugavpilī, V starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas", Lietuvā notiks starptautiskais folkloras festivāls "Baltika 2002", kā arī IV Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki. Tāpat iecerēti arī Latvijas mēroga projekti.

Viesskolēni un viesskolotāji 8.vidusskolā

8.vidusskolā pašlaik strādā un mācās vairāki viesskolotāji un viesskolēni, Ņ.Akselsone ir ieradusies no Zviedrijas, viņa ir 12.klases skolniece un pēta tēmu "Latviešu un krievu tautības cilvēku attiecības pēc Latvijas neatkarības atgūšanas". Trīs Dānijas skolotāji - Dž.Hansens, T.Tissings un E.Grunova visu nedēļu skolēniem māca matemātiku, kā arī iepazīstina ar Dāniju angļu valodā. Bet divas starptautiskās skolēnu apmaiņas programmas AFS viesskolnieces 8.vidusskolā mācīsies visu mācību gadu, un tās ir T.Pohlolainene no Somijas un L.Bilbao-Aitonaga no Spānijas.