Kurzemes Vārds

09:25 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Igauņi saskata Liepājā labu potenciālu sadarbībai

Sarmīte Pelcmane

Vakar noslēdzās igauņu delegācijas divu dienu vizīte Liepājā, kura vienlaikus arī bija Igaunijas vēstnieka Latvijā Juhana Haravē pirmā oficiālā vizīte mūsu pilsētā. Kā jau ziņots, kopā ar vēstnieku Liepāju apmeklēja astoņu Igaunijas - Latvijas kopuzņēmumu pārstāvji, kuri ar laiku plāno paplašināt savu biznesu mūsu valstī.

Kā vizītes noslēgumā žurnālistiem atzina Igaunijas vēstnieks Latvijā Juhans Haravē, viņam Liepāja esot ļoti iepatikusies. J.Haravē izteica komplimentu skaistajam pilsētas centram, bet vislielāko iespaidu uz vēstnieku esot atstājušas "Liepājas metalurga" martenkrāsnis. Tāpat igauņus sajūsminājis ērģeļmūzikas koncerts Sv.Trīsvienības baznīcā. Vēstnieks izteicās, ka viņš Liepājā saredzot labu potenciālu attīstībai un savstarpējai sadarbībai. Diemžēl nevarēja uzzināt, vai tādās pašās domās ir arī atbraukušie igauņu uzņēmēji, jo viņiem vēl turpinājās pēdējās biznesa pārrunas ar Liepājas uzņēmējiem.

Jāteic gan, ka līdz šim Igaunijas kapitāla daļa Liepājas uzņēmumos ir visai maza, ir tikai divi kopuzņēmumi ar igauņiem - "Elme - Meser - Metalurgs", kas ir Latvijas, Igaunijas un Vācijas kopuzņēmums, kā arī SIA "Latma - S". Tajā pašā laikā Latvija ieņem pirmo vietu starp valstīm, kur igauņi investējuši līdzekļus uzņēmumu kapitālos, veidojot vairāk nekā pusi no kopējā igauņu investīciju apjoma. Lietuvai igauņi veltījuši no 25 līdz 30 procentiem sava kopējā investīciju apjoma. Latvijā reģistrētas 700 firmu, kurās ir igauņu kapitāls, tie galvenokārt ir ar celtniecību un celtniecībā nepieciešamo materiālu ražošanu saistīti uzņēmumi. Tiesa gan, lielāko Igaunijas investīciju daļu Latvijā veido "Hansabanka".

Kā redzams, sadarbība ar igauņiem palaban koncentrējusies galvaspilsētā Rīgā. Taču, lai arī kontakti ar Liepāju šobrīd nav pārāk plaši, Igaunijas vēstnieks bija optimistiski noskaņots. Viņš bija iepriecināts par projektu, kur tūrisma jomā sadarboties plāno Liepāja, Palanga un Pērnava, kaut arī par šo projektu pirmoreiz bija uzzinājis tikai te, Liepājā. Vēstnieks atzina, ka tūrisms tiešām ir tā joma, kur Baltijas valstis var veiksmīgi sadarboties un gūt savstarpēju labumu.

Interesanti, ka Igaunijas vēstnieks Latvijā, lai arī šajā postenī ir jau kopš 1998.gada, oficiālā vizītē Liepājā ieradās pirmoreiz. Kā pirmo pilsētu ārpus Rīgas viņš bija apmeklējis Daugavpili. Nākamgad vēstnieks plānojot apciemot Ventspili. Bet Liepājā igauņi domājot vēl atgriezties, šī nebūt neesot pēdējā viņu vizīte mūsu pilsētā, apgalvoja vēstnieks.