Kurzemes Vārds

10:16 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājniekiem labākās skolu avīzes tituls

Andrejs Rjabcevs

Rīgā notika Valsts jaunatnes iniciatīvu centra rīkotais skolēnu preses izdevumu konkurss - skate, kurā panākumus guvuši arī Liepājas pārstāvji.

Lai arī konkurss aizsākās jau pagājušā mācību gada vidū, tikai tagad uz svinīgo apbalvošanu Rīgā tika aicināti visi Latvijas skolu preses izdevumu pārstāvji, starp kuriem bija arī aptuveni 15 jauniešu no Liepājas pilsētas skolām un aptuveni tikpat daudz arī no rajona mācību iestādēm. Kopumā skatē piedalījās vairāk nekā 120 skolēnu preses izdevumu. Par 2001.gada labāko melnbalto izdevumu vidusskolu grupā atzīta Liepājas 15.vidusskolas avīze "Lapa". Šis izdevums arī ieguvis labākos rezultātus speciālajās nominācijās "Labākā intervija" un "Labākais problēmraksts". Vēl no Liepājas atzinību guva 1.vidusskolas skolēnu avīze "Kliedziens", kura saņēma žurnāla "Sīrups" īpašo simpātijas balvu.

Paši konkursa dalībnieki gan palikuši nedaudz neapmierināti ar konkursa organizāciju, jo gaidījuši, ka žūrijas locekļi noslēguma kārtā detalizētāk analizēs konkursantu avīzes un sniegs savu komentāru par katras avīzes kvalitāti.

Marina Vikaine no Bērnu un jauniešu centra pastāstīja, ka šobrīd skolēnu avīzes iznāk gandrīz visās Liepājas izglītības iestādēs un turklāt šobrīd lielāko daļu jau var dēvēt par stabiliem izdevumiem, ar izstrādātu maketu un regularitāti. "Liepājas skolu avīzes nevārās tikai savā sulā, jo diezgan bieži tiek rīkoti dažādi lokāla mēroga konkursi, izstādes un redakcijas darbinieku tikšanās, arī mācību semināri," saka M.Vikaine. Viņa arī pastāstīja, ka drīzumā ir plānota vēl viena skolu avīžu redaktoru sanāksme un vēlāk būs arī seminārs, kurā jaunieši varēs papildināt savas zināšanas. Kopumā M.Vikaine vērtē, ka Liepājas skolu avīzes valsts mērogā ir parādījušas sevi kā ļoti stabili izdevumi ar tradīcijām un pieredzi, jo šis neesot pirmais konkurss, kurā mūspuses pārstāvji uzvarējuši galvenajās nominācijās.