Kurzemes Vārds

09:50 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kurzemes piena ēkas nopircis Kesko Food

Ints Grasis

Maksātnespējīgās akciju sabiedrības "Kurzemes piens" agrāk piederošo ēku kompleksu Liepājā Jaunā ostmalā nopirkusi Somijas kompānija "Kesko Food", kas jau agrāk paziņojusi par saviem nodomiem Latvijā izveidot lielveikalu ķēdi.

Jau rakstījām, ka nekustamais īpašums bija ieķīlāts "Saules bankā", kas šobrīd ir apvienojusies ar "Rietumu banku". Tā kā "Kurzemes piens" nespēja sekmīgi kārtot kredītsaistības, "Rietumu banka" vēl pirms maksātnespējas pasludināšanas ieķīlāto īpašumu par 321 tūkstoti latu pārdeva Somijas kompānijai "Kesko Food". Skaidrības labad jāpavēsta, ka šis nekustamais īpašums nebija ieguldīts uzņēmuma "Liepājas pelmeņi" pamatkapitālā. Tajā bija ieguldītas "Kurzemes piena" ēkas Ventspilī un Kuldīgā.

"Kurzemes Vārds" sazinājās ar "Kesko Food Latvija", lai noskaidrotu kompānijas nākotnes plānus attiecībā uz nopirktajām ēkām, taču vienīgā kompetentā amatpersona, kas var sniegt atbildi uz šo jautājumu, šobrīd atrodas ārzemēs un atgriezīsies tikai jaunnedēļ. Ir neoficiāla informācija, ka šobrīd par bijušo piena kombinātu vēl atgādinošās ēkas varētu tikt pilnībā nojauktas un uzbūvēts moderns lielveikals.

Uz to vedina arī līdzšinējie kompānijas paziņojumi Latvijas masu saziņas līdzekļiem. Piemēram "Kesko Food Baltic" prezidents Timo Valla septembra sākumā pavēstīja, ka situācija pārtikas mazumtirdzniecības jomā Latvijā un visā Baltijā mainās ļoti strauji, un tādēļ šai ziemeļvalstu kompānijai nācies diezgan strauji mainīt savus plānus un sākt īstenot agresīvu tirgus iekarošanas politiku. Liepājnieki varbūt būs televīzijā dzirdējuši par Rīgā nesen atklāto lielveikalu "Citymarket". Tas ir pirmais "Kesko Food" pārtikas preču lielveikals Latvijā. Bet tuvākajā laikā kompānijas sola visā Latvijā atvērt vēl 10 - 15 līdzīgus veikalus, investējot šajos projektos ap 14 miljoniem latu, un iekarot apmēram 25 procentus lielveikalu tirgus Latvijā.