Kurzemes Vārds

03:33 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepāju un Zviedriju savienos optiskais kabelis

Sarmīte Pelcmane

Šobrīd Liepājas SEZ teritorijā, Atmodas bulvāra ziemeļu daļā sākušies apjomīgi būvdarbi. Pēc firmas "Datatel" pasūtījuma sākta optiskā kabeļa ieguldīšana divus kilometrus garā posmā.

SIA "Datatel" nodarbojas ar kabeļsistēmas ieviešanu un plāno ar optisko kabeli informācijas tīklā savienot Baltijas valstis ar Skandināviju. Kabelis stiepjas pa jūru no Zviedrijas līdz Liepājai Latvijā, tālāk tas stiepjas pa jūru līdz Lietuvai.

Darbus Liepājas posmā, kur kabelis jāaizvelk līdz apakšstacijai, veic Rīgas firma "Latvijas energoceltnieks". Kā pastāstīja brigadieris Uldis Cinovskis, kabeļa ieguldīšanu plānots veikt apmēram sešu nedēļu laikā. Pēc kabeļa ieguldīšanas abās ielas pusēs un trotuāra sakārtošanas paplašināsies arī pati iela, kas sasniegs apmēram 4,5 metrus. Tādējādi liepājnieki iegūs ne tikai labākas sakaru iespējas, bet arī sakārtotu trotuāru, bet konkrēti firma "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība" - kārtējo pasūtījumu, jo ietves sakārtošanu plānots uzticēt tai.

Atzinīgi kabeļa ieguldīšanu šajā teritorijā vērtēja arī SEZ plānotāja Iveta Ansone. Viņa uzskata, ka tas būs ieguvums ne tikai SEZ, bet visai Liepājai, jo sola paplašināt interneta pieslēguma iespējas nākotnē, kad modernās tehnoloģijas būs viens no galvenajiem priekšnoteikumiem attīstībai.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Liepājas SEZ valdes sēdē nolemts slēgt ilgtermiņa zemes nomas līgumu uz 30 gadiem ar SIA "Datatel", kas nomā ēku Ložmetēju ielā 12a, kur atrodas optisko kabeļu savienojums.

SIA "Datatel" ir zviedru kompānijas "Telia International Carrier" pārstāvis Latvijā. Starp citu, zviedru kompānijas meitasuzņēmums ir galvenais konkurents uzņēmumam "Lattelekom" Latvijā. Uzņēmums "Datatel" Latvijā sācis piedāvāt interneta tranzītpieslēgumu, kā arī iecerējis piedāvāt Latvijas tirgū starptautiskos balss pārraides pakalpojumus, starptautiskās nomātās līnijas no viena pieslēguma punkta līdz otram un balss pārraidi, izmantojot internetu. Tas notikšot pēc tam, kad valstī tiks ieviestas attiecīgas izmaiņas likumdošanā, ierobežojot "Lattelekom" monopolu.