Kurzemes Vārds

10:12 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Varmācības savaldīšanas recepte

Ikviens ekstremāls notikums, lai tā būtu traģēdija ar amatpersonas noslepkavošanu galvaspilsētā vai kautiņš publiskā vietā, kur varmākas apskādē kāda laikabiedra seju, nereti beidzas ar upura tuvinieku skaudrajiem pārmetumiem par to, ka notikumu aculiecinieki nav nelaimē nokļuvušajiem palīdzējuši.

Ar kailām rokām stāties pretim ar ieroci bruņotam noziedzniekam vai arī bez cīņas sporta veidu prasmes iesaistīties kautiņā ar huligāniem nenoliedzami būtu drosmīgo neprāts, kurā visbiežāk tomēr triumfēs ļaunums un palielināsies upuru skaits, kamdēļ arī kārtību sargājošās struktūras aicina labāk saukt viņus palīgos. Šoreiz atmetīsim vaimanas par sabiedrības kūtrumu, inertumu un vienaldzību pret citu nelaimēm, lai gan vēl vakar kolēģis atstāstīja svaigu stāstu par taksometra šoferi, kurš mikrorajona pašā centrā, daudziem desmitiem skatītāju pie atvērtiem logiem klātesot, ilgstoši cīnījies ar sadzērušos varmāku, bet policiju nav izsaucis neviens.

Tomēr pieņemsim, ka vairākums mūsu lasītāju būtu cilvēcīgāki par iepriekšējā epizodē minētajiem pilsoņiem. Ja atrodaties mājās, tad sazināšanās ar policistiem saprotams neradīs problēmas, jo 02 numuru, šķiet, atceras pat katrs bērns. Tomēr nenoliedzami, ka lielākas iespējas kļūt nelaimes aculieciniekam ir uz ielas, un šeit nu gribas uzsvērt, ka vislabākais palīgs ir par ikdienas preci kļuvušais mobilais telefons, pa kuru pretēji stereotipiem tomēr var sazvanīt operatīvos dienestus. Tiesa, šis process būs mazliet piņķerīgāks, jo uzgriežot visiem atmiņā esošo numuru 02 notiks savienojums ar Rīgas policiju, kas savukārt savienos ar mūsu pilsētas kārtību sargājošajām struktūrām. Liepājas policija gan iesaka, lai nezaudētu dārgo laiku, divas reizes stāstot vienu un to pašu, atcerēties tādu numuru kā 3404602, kas tūlīt novestu pie mūsu policistiem, taču saprotams, ka lielākā daļa šo ciparu kombināciju prātā nepaturēs. Tāpēc galvenais atcerēties, ka jūs varat palīdzēt un glābt līdzcilvēku veselību un varbūt pat dzīvību ar vienu un to pašu numuru 02. Starp citu, šie zvani, kā uzsver policija, ir bezmaksas, un tātad viss atkarīgs no mūsu vēlēšanās palīdzēt.