Kurzemes Vārds

09:51 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sola mazināt administratīvās barjeras uzņēmējiem

Sarmīte Pelcmane

Liepāja iesaistījusies Latvijas Attīstības aģentūras un Pasaules bankas kopējā projektā, kura nolūks ir izpētīt administratīvos šķēršļus uzņēmējdarbības attīstībai un censties tos novērst.

Kā jau rakstījām, pagājušonedēļ notika Latvijas Attīstības aģentūras un Pasaules bankas ārvalstu investīciju konsultatīvā dienesta rīkotais seminārs "Valsts un pašvaldību institūciju ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi pašnovērtēšanas instrumentu izstrāde". Semināra dalībnieki divas dienas uzturējās arī Liepājā, kura ārpus Rīgas ir vienīgā pilsēta, kas piedalās projektā.

Kā pastāstīja Pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Edvīns Drigins, mūsu pilsētā ieradās darba grupa apmēram desmit cilvēku sastāvā, kuri katrs pārstāvēja savu valsti - Bulgāriju, Bosniju, Maķedoniju u.c. Liepājā semināra dalībnieki pētīja situāciju Uzņēmumu reģistrā, Valsts darba inspekcijā, muitā, Zemesgrāmatā, arī Īpašuma pārvaldē, Būvvaldē, SEZ, LTRK, Tirgotāju asociācijā. Nākamajā posmā iegūtos datus salīdzinās un analizēs. Tādā veidā labi atklāsies vājās vietas.

"Tas ir solis uz to, lai mazinātu administratīvās barjeras uzņēmējiem," sacīja E.Drigins. Turklāt, izmantojot iegūto informāciju, tiks izveidota rokasgrāmata investoriem, kurā koncentrētā veidā būs izskaidrots, kur, kas un kā jādara pašvaldības un valsts iestādēs, lai risinātu ar biznesu saistītos jautājumus.

Paralēli arī Pilsētas dome esot pievērsusi pastiprinātu uzmanību tam, lai padarītu elastīgāku sistēmu, kā uzņēmējiem iesniegt savus pieteikumus, projektus utt. Kā paskaidroja Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Guntars Krieviņš, šobrīd komiteja paplašina sadarbību ar Īpašuma pārvaldi un Būvvaldi. Domā par to, kā samazināt laika posmu, kas vajadzīgs, lai uzņēmēja priekšlikums tiktu ātrāk izskatīts, izietu cauri visām nepieciešamajām institūcijām un lai birokrātija nekavētu uzņēmējdarbības attīstību.