Kurzemes Vārds

10:54 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Priekšvēlēšanu cīņa ir klāt

Vēlēšanu pieredze mums nav gara - nedaudz vairāk nekā desmit gadu, jo tikai astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā sākām iepazīt, kas ir priekšvēlēšanu cīņa ar visu tās sportisko azartu un svaidīšanos dubļiem.

Toreiz mums viss bija neparasts, ar izbrīnu vērojām kandidātu izdomu, sevi popularizējot, šis tas no šīs izdomas mums šķita komisks, šis tas nepieņemams, pārāk uzbāzīgs un pat nekaunīgs, un tomēr bija skaidrs, par ko šī cīņa notiek. Tās bija politiskas intereses, un izvēlēties bija vienkārši - atbalstīt vai nu Latvijas neatkarības piekritējus, vai noliedzējus.

Taču, politiskām interesēm arvien ciešāk savijoties ar ekonomiskajām un pēdējām ņemot virsroku, izvēlēties saviem uzskatiem un pārliecībai atbilstošus politiskus spēkus kļuva arvien grūtāk. Un arī priekšvēlēšanu cīņa ar katru reizi kļuva ne tikai sasprindzinātāka un intriģējošāka, bet arī skarbāka un nežēlīgāka. Redzot to netīrumu, to kompromitējošo materiālu straumi, ko vieni politiskie sāncenši gāza virsū otriem, pirms gadiem desmit lietotie ieroči tagad šķiet naivi kā maza bērna šļupsti un tīri kā bāreņa asara.

Ja jau pirms pavasarī notikušajām pašvaldību vēlēšanām partijas iztērēja lielākus līdzekļus nekā pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, tad nav grūti prognozēt, kādi līdzekļi tiks tērēti un kādas metodes liktas lietā, medījot vēlētāju balsis Saeimas vēlēšanām nākamajā rudenī.

Rīgā sāktās priekšvēlēšanu cīņas viļņi vēl pagaidām nav sadrebinājuši mūspusi, un tomēr atvēlušies tie jau ir. Ja jau arī ceļu uz mūsu redakciju sāk atcerēties tie no Liepājas puses ievēlētie Saeimas deputāti, kuri šajos gados redakcijā nebija kāju spēruši, ja žurnālistiem intervijas piedāvā politisko spēku līderi un ja partijas interesējas par politiskas reklāmas publicēšanu, tad var droši apgalvot, ka priekšvēlēšanu cīņas laiks ir klāt arī pie mums.

Andžils Remess