Kurzemes Vārds

09:35 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rucavnieki zviedru zemē

Aizvadītajā nedēļā no trīs dienu ilgas ciemošanās Zviedrijā mājās atgriezās Rucavas pašvaldības darbinieki - padomes priekšsēdētājs Jānis Bārdulis, projektu koordinatore Sanita Uldriķe un skolas direktors Arvils Roga.

Brauciens bija organizēts sakarā ar to, ka Rucavas padome ir iesaistījusies trīspusīgā datorapmācības projektā ar Igaunijas Rīdalas un Zviedrijas Okelbo komūnas pašvaldībām. Kā pastāstīja Jānis Bārdulis, patlaban Skandināvijā prasmi rīkoties ar kompjūtertehniku apgūstot 17 cilvēku liela grupa no Rīdalas. Rucavniekiem bijusi iespēja pavērot, kādi ir igauņu apmācības apstākļi, kādas ir viņu mācību programmas. To visu bijis nepieciešams izzināt, jo saskaņā ar projektu nākamā gada vasarā uz Okelbo iegūt prasmi darboties ar datoriem, dosies grupa no Rucavas pašvaldības. Par to, kā tas viss notikšot, priekšsēdētājs vēl pastāstīt nevarēja, jo sadarbības aspektus paredzēts precizēt pēc Jaungada. Skaidrs esot tas, ka cilvēkiem, kurus iekļaus grupā, būs minimāli jāprot angļu valoda un jābūt kaut kādām priekšzināšanām par datoriem.

Jānis Bārdulis piebilda, ka šis ir tikai viens no virzieniem, kādos nākotnē sadarbosies zviedru, igauņu un Rucavas pašvaldības. Apmeklējot Zviedriju, rucavnieki pārliecinājušies, ka Okelbo pašvaldība uztur partnerattiecības un risina kopīgus projektus ar kolēģiem 15 pasaules valstīs. Neraugoties uz to, interese par kontaktu nostiprināšanu ar Baltijas zemēm tur esot jūtama.