Kurzemes Vārds

15:51 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"Ella" beidz sezonu ar "Heijā!"

Septiņdesmito gadu sākums, nedaudz romantikas un Vudstokas gara - arī tas pavīdēja modeļu skolas "Ella" izlaiduma skatē, kas saucās īsi un pavasarīgi - "Heijā!". Kā atzina skolas vadītāja Antra Pujēna, izlaiduma skate ir visgrūtākā, jo jādod iespēja katrai audzēknei parādīt, kā viņa mācību gada laikā apguvusi programmu, un reizē tam ir jābūt arī baudāmam priekšnesumam. Visu trīs grupu un arī pamatgrupas (modeļu skolā darbojas jau vairākus gadus) meitenes bija patstāvīgi sagatavojušas vairākas horeogrāfiskas etīdes un dejas, ko pedagogi bija palīdzējuši tikai pieslīpēt. Skatītāji varēja novērtēt arī aktiermeistarības priekšnesumu "Cirks" un defilē stundās apgūto. "Ellas" meitenes savos iznācienos demonstrēja arī salona "Inka Stils", veikalu "Ponija Cepurīte", "Zuze", "Twenty 1 lifestyle" apģērbus un aksesuārus no pavasara un vasaras kolekcijas, ko papildināja optikas salona "Sanus" saulesbrilles un frizētavas "Knifs" meistaru veidotais matu sakārtojums.

Vāc bīstamos atkritumus

Iespējams, ka nebija pietiekamas informācijas par speciāliem zilajiem konteineriem bīstamajiem atkritumiem, piemēram, dienasgaismas spuldzēm, radioaparatūrai, krāsu bundžām u.c. Taču 20.aprīlī, kad SIA "Hoetica" speciālos konteinerus bija izvietojusi Vecliepājas teritorijā, šis tas tomēr tika savākts. Diemžēl iedzīvotāji tajos meta arī parastos sadzīves atkritumus, bet vecos televizorus no tiem ātri aizvāca klaidoņi. 27.aprīlī konteinerus paredzēts izvietot Jaunliepājā, bet 4.maijā - Karostā. Šī akcija ilgs līdz 11.maijam. Lai palielinātu tās efektivitāti, informācijas izplatīšanā par bīstamo atkritumu vākšanu iesaistīti studenti.

Spriež par spēļu automātiem un azartspēlēm

Deputāti Pilsētas saimniecības un attīstības komitejā izskatīja jautājumu par azartspēļu automātu izvietošanas kārtību un iespējamiem ierobežojumiem šajā jomā. Sakarā ar vairākiem negadījumiem vietās, kur izvietoti azartspēļu automāti, iesāka risināt jautājumu par vietu noteikšanu, kurās nevar atrasties automāti. Saskaņā ar likumu "Par izlozēm un azartspēlēm" pašvaldība var noteikt teritorijas, kurās nedrīkst rīkot azartspēles, un šis aizliegums stājas spēkā ne ātrāk kā 12 mēnešus pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas. Tāpēc domes izpilddirektoram N.Neidolam uzdots izstrādāt kritērijus azartspēļu automātu salonu izvietošanai. Deputāti piekrita, ka nevajadzētu akceptēt tās vietas, kurās izvietoti viens vai divi spēļu automāti. Lielākoties tie ir veikali, un bieži vien veikalu īpašnieki nav šo automātu saimnieki un neatbild par to darbību. Tādējādi tiek pieļauta situācija, kad spēļu automātus izmanto arī jaunieši, kuri jaunāki par 18 gadiem. Šobrīd pilsētā ir 12 oficiāli reģistrētu azartspēļu salonu, kuros ir vairāk nekā 10 automātu.

Veicinās maksas autostāvvietu izveidošanu

Iepazīstoties ar Juridiskās daļas atzinumu, Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas deputāti atstāja spēkā 25.martā pieņemto lēmumu par būvniecības pieteikuma atbalstīšanu maksas autostāvvietas izbūvei Ziedu ielā 2/4. Tā kā zemes gabals pieder privātīpašniekam un būvniecības iecere nav pretrunā ar pilsētas apbūves noteikumiem, nav pamata ierobežot SIA "Markovs" vēlmi ierīkot maksas autostāvvietu. Lai gan likums neprasa šādos gadījumos izsludināt sabiedrisko apspriešanu, Būvvalde ir uzklausījusi arī iedzīvotāju viedokli. Tomēr deputāti atzina, ka pilsētā būtu jāveicina maksas autostāvvietu izveidošana, jo nav normāla situācija, kad daudzdzīvokļu māju pagalmos haotiski pie pašiem logiem vakaros novieto automašīnas. Tās ne tikai izbraukā zālienus, bet arī traucē sētniekiem un komunālajiem dienestiem veikt savus pienākumus. Galīgo lēmumu par autostāvvietas būvniecības ieceres atbalstīšanu pieņems Pilsētas domes sēdē 2.maijā.

Atmodas bulvārī varētu būt kafejnīca

Deputāti Pilsētas saimniecības un attīstības komitejā akceptēja SIA "Ogulājs-1" būvniecības pieteikumu par kafejnīcas izbūvi Atmodas bulvārī 4 nedzīvojamās telpās, kur agrāk atradās grāmatnīca. Ņemot vērā 12 dzīvokļu īrnieku iebildes pret kafejnīcu, Būvvalde bija sagatavojusi informāciju par ēkas tehnisko stāvokli un telpu atbilstību kafejnīcas ierīkošanai. Projektējamai kafejnīcai ir paredzēta atsevišķa ieeja, līdzās jau atrodas pārtikas un sadzīves ķīmijas preču veikals, bet ieeja dzīvokļos ir no sētas puses. Kafejnīcas būvniecības ieceri atbalstījuši astoņu dzīvokļu īrnieki un īpašnieki, arī namu pārvalde "Karosta".

Valdes priekšsēdētājs - Aloizs Norkuss

Liepājas Patērētāju biedrības akcionāru pilnsapulcē izvērtēja gan pagājušajā gadā paveikto, gan apstiprināja jaunos plānus un budžetu. Pērn gads pabeigts ar 12,4 miljonu latu lielu apgrozījumu, pēc gada šo skaitli plānots palielināt līdz 13,8 miljoniem latu. Akcionāru pilnsapulcē par Liepājas Patērētāju biedrības valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Aloizs Norkuss.

Jauns kurjerpasts

Nesen darbu Liepājā sāka divi aģenti, kas pārstāv kurjerpasta kompāniju "TNT". Šis uzņēmums ir Eiropas eksprespiegādes, loģistikas un starptautiskā pasta pakalpojumu līderis, kas pārstāvēts vairāk nekā 200 valstīs. Latvijā darbojas kompānijas meitas uzņēmums "TNT Latvia". Arī Liepājas aģenti piedāvā visdažādāko sūtījumu - dokumentu, paku un kravu - pieņemšanu un piegādi, izmantojot kā aviotransportu, tā sauszemes ceļu tīklu. Iespējami ekonomiskie sūtījumi un arī speciālie, kas īpaši ērti dažādu dokumentu un paku nogādāšanai.

Policijas akadēmija sāk pieņemt dokumentus

Šajās dienās reflektantu dokumentus sāka pieņemt Latvijas Policijas akadēmija, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Preses dienests. Par to, ka policista profesija jauniešiem ir diezgan aktuāla, varēja pārliecināties Policijas akadēmijas Atvērto durvju dienās, kas Liepājā notika februārī. Šajā augstākajā mācību iestādē dokumentu pieņemšana sākas ātrāk nekā citās augstskolās, jo te papildus vēl jāiesniedz dažādas izziņas, kuru iegūšanai vajadzīgs laiks, un jāsaņem arī īpašas ārstu komisijas slēdziens. Mūspuses jauniešiem dokumenti jāiesniedz Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, Rakstvežu ielā 7.

Aicina noskatīties filmu "Sibīrijas dienasgrāmata"

No šodienas Vēstures un mākslas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" skolēni un citi interesenti var noskatīties Dz.Gekas filmu "Sibīrijas dienasgrāmata". Filmu rāda trešdienās un sestdienās no pulksten 14 līdz 17. Kā pastāstīja filiāles vadītāja Sandra Šēniņa, īpaši tiek gaidīti tie zēni un meitenes, kas piedalās muzeja izsludinātajā jaunrades konkursā. Jo bērniem, kuri rada zīmējumus, kompozīcijas, piedalās deportācijas piemiņas vietu apzināšanā un intervē cilvēkus par izsūtījumā piedzīvoto, filmas noskatīšanās var dot gan informāciju, gan radošu impulsu.