Kurzemes Vārds

16:32 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Es domāju tā

Vai talkas vajadzīgas un ir efektīvas?

Daiga Mikuļska

Aprīlī tradicionāli rīko talkas, lai sakoptu gan teritoriju ap dzīvojamajiem namiem, gan parkus, pludmali un citu zaļo zonu. Kā pret talkām izturas ielās satiktie liepājnieki? Vai tām ir vajadzīgā atdeve?

Olga Agafjeva, strādā firmā:

- Dzīvoju "Laumas" rajonā, un es redzēju, kā kādu dienu pulciņš cilvēku tīrīja parku Ventspils ielā. Vāca lapas, zāli, zarus. Prieks, ka tagad viss tīrs un patīkams! Talkas noteikti vajadzīgas, jo, kā mēdz teikt, tīrība ir veselības ķīla.

Antoņina, pensionāre:

- Atceros, padomju laikā talkas rīkoja bieži, un cilvēki tajās piedalījās, padarot lielus darbus. Pirms Lieldienām nolēmu nomazgāt mūsu daudzdzīvokļu mājas ārdurvis, lai būtu tīras, bet pēc divām stundām tās jau atkal bija aprakstītas, nosmērētas. Vēlreiz tīrīt? Bet laikam jau visu vairāk nekā septiņdesmit dzīvokļu īrnieki jūtas ļoti labi. Ja rīkotu talku, varbūt kāds padomātu un piedalītos mājas sakopšanā.

Biruta Hibnere, SIA "Ozolzīle" direktore:

- Lai arī mēdz pasmieties par agrāko laiku subotņikiem, bet kur tad nu bez talkām! Ir pietiekami daudz tādu iedzīvotāju, kas savu slieksni nenoslauka ne reizi. Tādiem jāiet palīgā. Sētnieki arī nevar visu spēt. Viņi paliek veci, bet tīrīt paņēmuši vairākus objektus. Spēka strādāt nav. To jau aizvadītā ziema parādīja. Lai labāk ļauj jaunajiem strādāt.

Ivars Skurulis, garāmgājējs:

- Šopavasar pats nevienu talkotāju neesmu ieraudzījis, bet kopstrādāšana ir ļoti laba lieta. Tā jau mums ierasts gadu gadiem. Vajadzētu biežāk talkas rīkot, ne tikai pavasarī. Šeit Liepājā ir daudz ko darīt.

Gints Ločmelis, skolnieks:

- Mācos Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā, un zinu, ka gandrīz visu klašu skolēni dodas sakopt dažādus objektus. Mūsu skolēnu pašpārvalde darbojas aktīvi un iesaistās talku rīkošanā. Pirmdien mana klase dosies strādāt Jūrmalas parkā. Esmu dzirdējis, ka daudzviet pilsētā notiek līdzīgi. Paveiktais visiem iedzīvotājiem nāk tikai par labu.