Kurzemes Vārds

16:25 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vietiņa kur bērniem ņemties

Sarmīte Pujēna

Sestdien visas dienas garumā notika talka topošajā bērnu tūrisma pilsētiņā. Šādu pilsētiņu ar sabiedrības atbalstu izveidot iecerējusi Kraftu ģimene. Tūrisma pilsētiņas atrašanās vieta būs Jūrmalas ielas galā starp vecās slimnīcas teritoriju un kāpām.

Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja speciāliste un bērnu tūrisma pilsētiņas projekta vadītāja Monta Krafte pastāstīja, ka pirmais aicinājums uz talku bijis veiksmīgs - liepājnieki izrādījuši lielu atsaucību. Sestdienas talkā piedalījušies 28 talcinieki: Pedagoģijas akadēmijas Tūrisma menedžmenta specialitātes studenti, Liepājas Tūristu kluba, Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja, SIA "Laskana", sabiedriskās organizācijas "Kurzemes ceļotājs" pārstāvji un citi.

Sestdien izdevies sakārtot un iztīrīt teritoriju - apmēram simts metru garumā Pērkones ielas virzienā. Kopīgiem spēkiem tur izvietoti arī soliņi un iekārtoti pirmie tūrisma takas elementi: "Sprīdīša kalns", "Tornis", "Purvs", "Meža laipa", "Robinsonu purvs", "Lielais zirneklis". Šie elementi izgatavoti no Liepājas Labiekārtošanas sabiedrības piešķirtā dabiskā materiāla - kritušo vai slimības dēļ izzāģēto koku stumbriem.

M.Krafte par atbalstu paldies saka SIA "Ervils", "Top!" veikalu tīklam, uzņēmumam "Venden", Liepājas Labiekārtošanas sabiedrībai un Komunālajai pārvaldei, kas talciniekiem sarūpēja darbarīkus, un celtniecības lietu veikalam, kas atvēlēja antiseptikas līdzekļus un krāsu.

Atklāt pirmo tūrisma trasi bērnu pilsētiņā domāts 1.jūnijā. Taču darāmā vēl daudz, tāpēc acīmredzot tuvākajā laikā vajadzēs rīkot vēl kādu talku, spriež M.Krafte. Lai īstenotu ieceri līdz galam, būs nepieciešams arī kaut neliels finansiāls atbalsts - virvju, drošības sistēmu, karabīņu, hronometru utt. iegādei - ko projekta autori cer rast Pilsētas domē, kas jau devusi savu akceptu vietas izvēlei. Pašlaik projekts ir iesniegts izskatīšanai Jaunatnes lietu komisijā.

Normunds Krafts, kas arī ir viens no tūrisma pilsētiņas idejas autoriem, uzsver, ka tas ir atklāts projekts, ko var papildināt visu turpmāko sezonu, tāpēc ikviena laba ideja vai ieteikums tiks ņemti vērā. Tūrisma pilsētiņas ideja esot radusies tāpēc, ka Liepājā bērniem ir tik maz organizētu aktīvu nodarbību brīvā dabā. Šis projekts piedāvā mazajiem liepājniekiem aktīvās atpūtas un izklaides vietu un iespēju vienlaikus iepazīties ar tūrisma tehnikas pamatiem. Projekta autori iecerējuši, ka vairākas reizes nedeļā noteiktā laikā te atradīsies instruktors, kas ar bērniem nodarbosies, palīdzēs apgūt dažādas iemaņas, rīkos sacensības utt. Savu piekrišanu darboties bērnu tūrisma pilsētiņā jau devuši Pedagoģijas akadēmijas studenti, Tūristu klubs u.c.