Kurzemes Vārds

16:13 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai nopirkt laikrakstu varēs ērtāk?

Andžils Remess

Būtu labi, ja "Kurzemes Vārda" lasītāji šīs pārmaiņas izjustu tikai pozitīvā nozīmē vai vismaz tās paliktu nepamanītas, taču redakcijas darbinieki ar bažām gaidīja vakardienas rītu, kad arī mūsu laikrakstu izplatīt "Preses apvienības" tīklā sāka uzņēmums "NB loģistika". Bet ar bažām gaidījām tāpēc, ka pirms pusotras nedēļas, sākot pārmaiņas Rīgā, preses izplatītāji izgāzās, laikrakstus pārdošanas vietās piegādājot ar vairāku stundu nokavēšanos un citviet pat vēlā pēcpusdienā, kad izdevumi jau bija zaudējuši savu aktualitāti un redakcijas nepelnīti saņēmušas pārmetumus par tūļāšanos.

Varbūt "Kurzemes Vārda" lasītāji atceras mūsu laikrakstā izteikto pieļāvumu, ka var izveidoties situācija, ka "Kurzemes Vārdu" kioskos vairs nevarēs nopirkt. Jo "NB loģistikas" piedāvātie noteikumi izdevējiem nebija pieņemami, un ne jau tikai mūsu redakcijai vien. Pret to iebilda varbūt ja ne gluži visi, tad katrā ziņā vairums izdevēju.

"Kurzemes Vārds" tolaik jau izstrādāja vairākus variantus, kā laikrakstu mazumtirdzniecībā izplatīt redakcijai pašai. Tas sākumā varētu sagādāt neērtības pircējiem un papildu izdevumus redakcijai, taču ne tik lielus, lai nāktos paaugstināt laikraksta cenu, uz ko virzīja izplatītāju prasības.

Nav nepieciešamības stāstīt, cik reizes un kādā līmenī par šiem jautājumiem notika sanāksmes reģionu un valsts mērogā, kā tika meklēts kompromiss un kura puse kādā punktā piekāpās. Jo lasītājiem svarīgs nav šis process, bet gan iznākums, proti, lai laikrakstu varētu nopirkt tad, kad tie vēlas, un tur, kur to izdarīt ērtāk.

Varu tikai teikt, ka vienkārši tas nebija un tagad jāgaida izplatītāju solītās lielākas ērtības un lielāka operativitāte. "Kurzemes Vārda" redakcija to gaida vēl arī tāpēc, ka pēc vairāk nekā pusgadsimta pārtraukuma mūsu laikrakstu no rītdienas varēs nopirkt arī Rīgā.