Kurzemes Vārds

11:30 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vasaras kafejnīcas tikai vasarai

Daiga Mikuļska

Vasaras kafejnīcu sezona sākusies. Tās atkal ir atvērtas. Jau kopš paša maija sākuma liela daļa liepājnieku un pilsētas viesu ļoti labprāt dodas pusdienot vai vakariņot tieši uz vasaras kafejnīcām, bet gluži tāpat kā katru gadu pats galvenais to izdzīvošanas priekšnoteikums ir silts un saulains laiks.

Pilsētas domes Mārketinga un komercnodaļas speciāliste Gunta Posņaka uzskata, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Liepājā straujš uzplaukums vasaras kafejnīcu biznesā nav prognozējams. Turpina darboties restorāna "Senču sēta" vasaras dārzs, "Līvas alus dārzs", nojumes un galdiņi izlikti pie restorāna "Vecais kapteinis", pie kafejnīcas Klaipēdas un Kandavas ielas stūrī, "Kaupiņdārzā" un citviet. Divas firmas domē iesniegušas dokumentus, jo pie savām tirdzniecības vietām vasaras sezonā grib izlikt galdus un krēslus. Tā kā laukumā turpinās celtniecība, šovasar apmeklētājiem vairs nebūs iespēja pasēdēt mūzikas kluba "Pablo" kafejnīcā "Bruģis". Lai uz ielām varētu tirgot saldējumu, atļauja Pilsētas domē izsniegta firmas "Lukas Luz" vienai velorikšai.

Īpaši piemērota vieta vasaras kafejnīcām ir Jūrmalas parks. To šogad jau izmanto tādas ēdināšanas iestādes kā "Banga", "Medūza", "Vīzija", "Rīts-1", kas zemes nomas līgumus noslēgušas uz vairākiem gadiem. SIA "Komunālā pārvalde" komunālās nozares vadītājs Juris Muskats informēja, ka blakus Glābšanas stacijai savu vasaras kafejnīcas telti, kurai dots nosaukums "Bikini bārs", pirmo gadu uzslējusi SIA "Arājiņš". Turpat blakus vietu noskatījusi kafejnīca "Mūris". Arī citi uzņēmēji esot nākuši un interesējušies par iespējām Jūrmalas parkā ierīkot savas ēdināšanas vietas. Līgumu par zemes nomu šajā sezonā lauzusi kafejnīca "Nīca". J.Muskats skaidroja, ka tas - atvērt vai neatvērt kādu jaunu vasaras kafejnīcu - ir tikai uzņēmēju ziņā, jo viņiem pašiem jārēķinās ar ieguvumiem un iespējamiem zaudējumiem.

Tā kā vasaras kafejnīcas vistiešākajā veidā atkarīgas no jaukiem laika apstākļiem un līdz ar to no apmeklētāju skaita, paši uzņēmēji neņemas prognozēt, cik veiksmīga viņiem būs šī vasara. Viens gan skaidrs. Atpūtnieki grib labi atpūsties, bet kafejnīcu īpašnieki cer uz peļņu. Īstā vasara vēl priekšā.