Kurzemes Vārds

14:00 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Gan vistas, gan cūkgaļas šašliks

Gatavojot sātīgu maltīti, parasti izvēlas kādu no gaļas produktiem. Tirgus "Rāmava" stendos piedāvājums gana plašs. Pirms neilga laika savu stendu "Rāmavā" atvērusi firma "BLC", kurā cūkgaļas fileju piedāvā par 2 latiem un 15 santīmiem, liellopu fileju par 2 latiem un 50 santīmiem. Vistas gaļas šašliks maksā 1 latu un 73 santīmus, bet cūkgaļas - 2 lati 20 santīmu. Turpat nopērkamas dažāda veida pankūkas. "Lankalnu" stendā plaša desu izvēle. Tā "Lankalnu garduma" cena 3 lati un 63 santīmi, "Doktora desa" 1 lats 90 santīmu. "Juglas miesnieka" pārdevējas piedāvā mednieku desiņas (Ls 1,45-1,80), pusžāvētās sardeles (Ls 0,95), karbonādi (Ls 2,60) un citus gardumus. Savukārt firmas "Forevers" stendā par kilogramu dūmdesas jāmaksā 2 latus un 70 santīmu, par žāvētām vistām 1 lats un 58 santīmi.

Konferencē - arī par juridiskiem jautājumiem

Daiga Mikuļska

Nu jau piekto gadu Pedagoģijas akadēmija rīko konferenci "Sabiedrība un kultūra", uz kuru lektori ierodas ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm. Atbilstoši specializācijai, konferences darbs notiek vairākās sekcijās, arī kultūras un tiesību sekcijā (attēlā). Runāts un diskutēts par dažādām tēmām. Gan par apsūdzētā tiesībām uz aizstāvību, biežākajām kļūdām tiesu debatēs, speciālo procesuālo aizsardzību, izziņu kriminālajā procesā, gan arī par nepilngadīgo problēmām un citiem jautājumiem. Klausītāju vidū bija arī Policijas akadēmijas un Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvji.

"DuCona" nākotne vēl neskaidra

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas maksātnespējīgās SIA "DuCons" kreditori atkārtoti atlika lēmuma pieņemšanu par uzņēmuma maksātnespējas risinājumu, aģentūru LETA informējis SIA "DuCons" administrators Dainis Bergmanis. Pēc D.Bergmaņa teiktā, piektdien kreditori apsprieda uzņēmuma sanāciju kā maksātnespējas risinājumu, taču lēmumu paredzēts pieņemt nākamajā kreditoru sapulcē, kas plānota pēc aptuveni diviem mēnešiem. Līdz nākamajai pilnsapulcei kreditori uzņēmuma administratoram uzdeva izstrādāt uzņēmuma finansu plūsmas plānu, lai pārliecinātos, ka ir iespējama sabiedrības "DuCons" sanācija.

Liepājnieki atklāj festivālu "Saules zaķis"

Sarmīte Pelcmane

Starptautiskā Latvijas televīzijas rīkotā bērnu mūzikas festivāla "Saules zaķis" 10 gadu jubilejas svinībās, kas Zaķusalā risinājās trīs dienas, piedalījās arī divi dalībnieki no Liepājas - Dairas Vītolas vadītā bērnu popgrupa "Bums" un Igetas Gaiķes ansamblis "Tev un man". Turklāt liepājniekiem tika izrādīts liels gods, jo tieši ansamblis "Bums" bija tas, kuram uzticēja atklāt apjomīgo trīs dienu koncertu sēriju.

Šogad, kā jau cienījamas jubilejas gadā, "Saules zaķis" bija varen apvēlies - tajā piedalījās tik daudz dalībnieku kā nekad. Festivālā piedalījās visi tie, kas "Saules zaķī" ņēmuši dalību tā 10 gadu pastāvēšanas laikā, arī daudzi no ārzemju ciemiņiem, kuri šajā festivālā viesojušies. Dziesmas skanēja latviešu, krievu, igauņu, lietuviešu, angļu, itāļu, vācu valodās. Visiem festivāla kādreizējiem dalībniekiem atkalredzēšanās bija gana emocionāla. Īpaši interesanta bija to ansambļu uzstāšanās, kuru dalībnieki jau sen izauguši, un nu piedalījās festivālā kopā ar savām atvasēm.

Festivāla trīs dienu skanējumu atklāja Liepājas popgrupa "Bums" ar speciāli "Saules zaķa" dzimšanas dienai veltītu dziesmiņu. "Bums" ir arī viens no iepriekšējā gada festivāla laureātiem. Par skaisto dziesmu bumēniem pienācās kopēja fotografēšanās ar Saules zaķiem un festivāla jubilejas torti, ko vēlāk bija iespējams arī nomēģināt.

Visas trīs dienas festivāla dalībniekiem pagāja kā liels koncertu, atrakciju un diskotēku kokteilis. Pirmā reportāža par jubilejas festivālu Latvijas televīzijā būs skatāma jau šosvētdien.

Bet popgrupa "Bums", kas iepriekšējā festivāla laikā bija iepatikusies lietuviešiem un tika uzaicināta uz Palangas kūrorta atklāšanas svētkiem, šogad atkal saņēma ielūgumu. Uz Palangu bumēni pošas jau 1.jūnijā.

Labākie policisti dodas uz Čehiju

Šodien uz Čehiju izbrauc labākie Latvijas policisti, kuru skaitā ir arī viens liepājnieks - Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas kriminālnoziegumu atklāšanas grupas inspektors Normunds Freimanis. Jau informējām, ka Iekšlietu ministrija rīkoja akciju "Rajona labākais policists", kuras laikā iedzīvotāji ar telefona zvaniem, elektroniskā pasta vēstulēm un vēstulēm pa pastu izteica savu atzinību kādam no policijas darbiniekiem, kas, viņuprāt, ir vislabākais sava amata veicējs noteiktā rajonā. Latvijas rajonu labākie policisti brauciena laikā tiksies ar Čehijas policijas vadītājiem, kā arī apmeklēs īpašus seminārus policijas iecirkņos. Visi 22 ekskursijas dalībnieki apskatīs Čehijas lielākās un skaistākās pilsētas - Prāgu, Brno, Karlovivari un apmeklēs arī kaimiņvalsts Austrijas galvaspilsētu Vīni.

Leļļinieki atgriezušies no Vīlandes

Liepājas Leļļu teātris atgriezies no mazo formu jeb čemodānteātru festivāla Vīlandē, Igaunijā. Šajā nelielajā pilsētiņā (24 000 iedzīvotāju) šāds festivāls tiek rīkots katru gadu. Liepājnieki bija ne tikai vērojuši citu teātru - no Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas utt. - izrādes, bet arī paši rādījuši vienu no šās sezonas iestudējumiem - "Pavasaris". Kā pastāstīja teātra direktors Rihards Belte, festivāls bija īsti svētki leļļiniekiem, turklāt tas devis impulsu jaunām idejām, piemēram, par marionešu teātri. Šajā virzienā teātris arī plāno tuvākajā laikā darboties. Labas atsauksmes saņēmusi izrāde "Pavasaris", kas stilistiski ļoti atšķīrās no citām festivāla izrādēm. Sadarbību ar "Animācijas brigādi" ("Pavasari" iestudēja šās studijas režisors Nils Skapāns) teātris nolēmis turpināt, un pašlaik tiek lasītas bijušā liepājnieka Māra Putniņa lugas, lai izvēlētos vienu iestudēšanai Liepājā.

Raidījuma atjaunošana

No 29.maija rīta informatīvajā programmā radiokanālā "Doma laukums" atkal divas reizes nedēļā skanēs jaunumi no Liepājas, kurus tāpat kā agrāk gatavos un krievu valodā lasīs Jurijs Zinovjevs, daļēji izmantojot "Kurzemes Vārda" materiālus. Agrāk mūsu jaunumu nonākšana valsts ēterā bija atkarīga no sponsoriem, un tie cieta nepietiekamā finansējuma dēļ. Tagad visas izmaksas segs Rīgas radio. Ir zināms arī, ka būs nedaudz savādāk noformēts Liepājas jaunumu bloks, ņemot vērā žurnālistikas īpatnības.

Zinātniskā konference "Sabiedrība un kultūra"

Pedagoģijas akadēmijas Sociālo zinātņu un vadības katedra sadarbībā ar Melardalenas (Zviedrija) augstskolas Sociālo zinātņu departamentu rīkoja 5.starptautisko zinātnisko konferenci "Sabiedrība un kultūra". Konferencē, kas noslēdzās vakar, piedalījās 97 dalībnieki no visu trīs Baltijas valstu un Polijas augstskolām. Forumā apsprieda ļoti plaša un daudzveidīga spektra tēmas, tādas kā "Ekonomikas un kultūras mijattiecību aspekti", "Kultūras un tiesību normas socializācijas procesā", "Pagātnes un mūsdienu kultūras dialogs", "Pedagoģijas un kultūrvides daudzveidīgie aspekti izglītībā" u.c.

No talsiniekiem var mācīties

Liepājas Nevalstisko organizāciju centra valdes locekļi, brīvprātīgie un dalīborganizāciju pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Talsiem. Viņi apmeklēja Stendes Attīstības un aprūpes fonda "Mežābele" mītni, kurā mājvieta ir gan pensionāru pansionātam, gan jauniešu iniciatīvu grupu nodarbībām, pabija Sarkanā Krusta Talsu komitejā, iepazinās ar Ziemeļkurzemes NVO centra darbu, kā arī ar to, kas notiek Talsu pilsētas Sociālās palīdzības fondā un Sieviešu un bērnu krīžu palīdzības centrā. Kā informēja Liepājas NVO centra brīvprātīgā Evita Kaire, jau mājupbraucot radusies doma arī Liepājas skolās veidot brīvprātīgo klubus, organizēt pilsētas iedzīvotāju forumu, kur katrs, kas ieinteresēts pilsētas dzīvē, varētu brīvi paust savu viedokli un iesniegt savus priekšlikumus par dažādām pilsētas dzīves jomām, kā tas notiek Talsos.

Dāņi aicina pievienoties boikotam

SID - Dānijas vispārējās strādnieku arodbiedrības - prezidents Pols Eriks Kristensens Liepājas Arodbiedrību centram atsūtījis vēstuli, kurā pausts SID valdes aicinājums Tuvo austrumu konflikta sakarā. Tādu SID valde nosūtījusi visiem saviem ārzemju partneriem. Tā būtība - aizstāvēt cilvēktiesības šajā konflikta rajonā. Pēc SID valdes domām vispārējs pasaules arodbiedrību spiediens uz Izraēlas valdības vadītāju Arielu Šāronu varētu piespiest izbeigt vardarbību un uzsākt miera sarunas ar Palestīnu. Kamēr tas netiek darīts, dāņu arodbiedrības aicina Eiropas savienības valstis un kandidātvalstis piedalīties to preču boikotā, kuras tiek importētas no Izraēlas un tās okupētajām teritorijām. Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis, sacīja, ka konkrētus lēmumus, kā izturēties pret precēm, kas importētas no šīm teritorijām, centrs atturas pieņemt, taču vakar centra valde nolēma nosūtīt vēstuli uz Izraēlas vēstniecību Latvijā ar aicinājumu ātrāk uzsākt miera sarunas abu konfliktā iesaistīto pušu starpā.

Mocītie suņi dodas pie jauniem saimniekiem

Šajās dienās pie saviem jaunajiem saimniekiem ir devusies daļa no tiem suņiem un kucēniem, kurus šā mēneša sākumā policisti konfiscēja Siguldas ielā 25. Jau informējām, ka šajā namā kādā trīsistabu dzīvoklī atradās gandrīz 30 suņu un kucēnu, kurus saimniece turēja antisanitāros apstākļos, kā arī izturējās pret dzīvniekiem nežēlīgi. Kā pastāstīja Liepājas Kinoloģiskās biedrības prezidente Anžela Dolmatova, šobrīd, pamatojoties uz valsts policijas pieņemto lēmumu suņus nodot uzturēšanai trešajām personām, pie saviem jaunajiem saimniekiem ir devusies daļa dzīvnieku. Pašlaik SIA "Hoetica" telpās vēl uzturas četri pieauguši suņi, kā arī 7 kucēni - foksterjera kucēni, foksterjera kucīte, gludspalvainais taksis, dalmācietis, amerikāņu Stafordšīras terjers. A.Dolmatova "Kurzemes Vārdam" apgalvoja, ka pie jaunajiem saimniekiem kucēniem klāsies labi, jo, tos atdodot, ņemts vērā, cik nākamais saimnieks ir spējīgs nodrošināt dzīvniekam kvalitatīvu ēdienu un apkopi, kā arī priekšroka tika dota privātmāju īpašniekiem. Ja arī citiem liepājniekiem ir vēlme pieņemt kādu no šiem suņiem, var griezties Liepājas Kinoloģiskajā biedrībā vai SIA "Hoetica".

Mūzikas vidusskolas kora panākumi konkursā Francijā

Tikko no Francijas atgriezies E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas jauktais koris un tā diriģents Andris Lekstutis. Koris piedalījās vienā no sešiem Eiropā prestižākajiem starptautiskajiem koru konkursiem, kas notiek Francijas vecpilsētā Tūrā. Šogad šajā konkursā piedalījās 27 kori no 18 pasaules valstīm. Kā "Kurzemes Vārdam" atzinās skolas direktore Zita Karlsone, tas bijis ļoti smags pārbaudījums mūsu Mūzikas vidusskolas kora un diriģenta profesionālajai varēšanai. Tādēļ iegūtā treša vieta, kura tika dalīta ar Maskavas P.Čaikovska Valsts akadēmisko kori (!), ir ļoti augsts sasniegums. Vēl jo vairāk tāpēc, ka konkursā nevienam korim netika piešķirta ne pirmā, ne otrā vieta. Uz karstām pēdām melngailieši jau uzaicināti uz starptautiskiem konkursiem Maķedonijā un Slovēnijā.