Kurzemes Vārds

12:28 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skolu absolventiem skan pēdējais zvans

Anda Pūce

Vakar gandrīz visās Liepājas rajona un pilsētas skolās bija redzami jauni puiši uzvalkos un sapostas meitenes. 12. un 9.klašu skolēni pulcējās uz svinīgo brīdi, kas simboliski iezīmē mācību beigas. Mazo pirmklasnieku skandēto zvaniņu skaņas ievadīja jauniešu ceļu lielajā dzīvē.

Zāle rotāta ar skolas zvanu, kas izveidots no dažādiem ziediem. Dzejas rindas par laiku, skolu, dzīvi. Skolas vadītāju uzruna un svinīga rīkojuma nolasīšana, piesaucot vārdā katru no absolventiem, kas šogad pielaisti pie valsts pārbaudījumiem. Pateicība skolotājiem un veiksmes vārdi tiem, kam priekšā eksāmenu laiks. Tā ir tradicionālā pēdējā svana sarīkojuma programma. Vēl to papildina elementi, kas raksturīgi tikai konkrētajai skolai.

Dažviet absolventiem tiek rīkoti improvizēti jautri eksāmeni, lai sagatavotu īstajiem izlaiduma pārbaudījumiem, citur notiek klusas sarunas ar skolotājiem, jo šī taču ir pēdējā iespēja pavadīt laiku savā skolā ar saviem pedagogiem. Vēl kādā skolā tradicionāls ir pikniks pēc svinīgās daļas. Lielākoties pēdējā zvana norise ir 8. un 11.klašu skolēnu ziņā, bet daudzviet, kā tas bija arī J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolā, sarīkojumu vadīja Skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji.

Kāda skolotāja atzina, ka viņai pēdējais zvans ir vēl mīļāks par izlaidumu, jo tad visa uzmanība vēl netiek centrēta uz skolas beidzējiem, un iznāk tādi kā lielās skolas ģimenes svētki. Bet "Kurzemes Vārda" sastaptie jaunieši bija eksāmenu gaidās. Pirmais pārbaudījums jau pēc dažām dienām, bet griboties arī atpūsties, ne tikai pie mācību grāmatām sēdēt.

Pēdējais zvans ir kā apliecinājums tam, ka mazie pirmklasnieki, kas savulaik bailīgi ienākuši lielajā skolas zālē, tagad izauguši un saka ardievas saviem skolasbiedriem un skolotājiem. Tikai mazā skolēna iezvanītais zvaniņš - tikpat niecīgs, kāds tas bija tajā pirmajā septembrī, atgādina, ka nekas taču nav mainījies.