Kurzemes Vārds

09:44 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Uzklausa Vietējās iniciatīvas grupu

Rucava. Kārtējā Pagasta padomes sēdē deputāti izsludināja konkursus, apstiprināja vairākus nolikumus un aicināja "Vietējās iniciatīvas grupu" pastāstīt par savas darbības mērķiem.

Kā pastāstīja pašvaldības sekretāre Sandra Roze, Pagasta padome izsludinājusi konkursu lauksaimniecības konsultanta un tūrisma darba organizatora amatiem. Pieteikumus pieņems līdz 10.jūnijam. Tos varot iesniegt arī liepājnieki vai pretendenti no kaimiņu pagastiem. Deputāti apstiprinājuši Pagasta padomes darba samaksas, pamatlīdzekļu nolietošanas aprēķināšanas, kā arī dāvanu, pabalstu un piemaksu piešķiršanas kārtības nolikumus.

Pagastā nesen izveidojusies "Vietējās iniciatīvas grupa". Tās sastāvā darbojas sabiedriski aktīvi cilvēki, kuriem ir idejas, priekšlikumi un kam nav vienaldzīga Rucavas nākotne. Grupas vadība uzticēta Guntai Timbrai. Šoreiz, informējot par darbības mērķiem, viņa vairāk pievērsusies problēmai, kas saistīta ar zemes iztirgošanu ārzemniekiem. Iniciatīvas grupa uzskata, ka, lai arī viss it kā notiek likuma ietvaros, tā tomēr ir parādība, ko nevajadzētu sekmēt. Iniciatīvas grupā strādājošie ir noskaidrojuši, ka vēl pagastā ir cilvēki, kas vēlētos zemi pirkt, ja viņiem būtu iespēja. Citi to labprāt darītu, ja varētu saņemt lētus kredītus. Tāpēc deputātiem ierosināts visnotaļ sekmēt lauksaimniecisko rosību pagastā un drīzākajā laikā sarīkot iedzīvotāju sapulci, kurā pārrunāt jautājumus par zemes iztirgošanu ārzemniekiem. Gunta Timbra teica, ka nepatīkami esot arī tas, ka par zemes privātajiem īpašumiem pa aplinkus ceļiem ārzemnieki saņem informāciju.