Kurzemes Vārds

06:51 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana saime

26 dzīvības 52 kvadrātmetros

Daiga Mikuļska

Viņi visi kopā - tas ir diezgan daudz. Kādā Liepājas mājā, divistabu dzīvoklī, kura platība ir 52 kvadrātmetri, dzīvo ģimene. Mamma un sieva Aigija Vētra-Ozola, tētis un vīrs Guntis Ozols, kā arī bērni. Aleksis, Annija un Andris. Taču tas vēl nav viss. Viņiem ir divi akvāriji un četri būrīši, kuros mājo piecpadsmit dažādu sugu zivis, jūrascūciņa Zuze, bruņurupucis Čapeks, divi Fišera papagaiļi Popija un Popijs, Glosteras cekulainais kanārijputniņš Gabriels un visbeidzot pusotru mēnesi vecā kaķenīte Picīte Micīte.

Kā ģimene spēj tikt galā ar visu lielo dzīvnieku un zivju saimi? Kamēr Guntis strādā "Liepājas metalurgā", mājās saimnieko Aigija, audzinot mazo Aleksi. Viņa tad arī ir kā mamma un aprūpētāja visiem dzīvnieciņiem. Pie šādas saimes Ozolu ģimene nonākusi pamazām. Vispirms bija akvārijs un zivis, dēla Andra kā jau makšķernieka lielā interese. "Tās mums tādas nedaudz izlutinātas," atklāj Aigija. "Kad piepeld pie stikla un žēlabainām acīm skatās man virsū, neatliek nekas cits kā pabarot. Bet ne vairāk kā trīs reizes dienā! Lielais akvārijs stāv virtuvē un ir gandrīz tas pats kas televizors - kustīga bilde, bet bez skaņas. Akvārijs, atšķirībā no televizora, vienmēr nomierina, nevis uztrauc, stāstot par visādām pasaules nebūšanām!"

"Kas gan mani aiz mēles raustīja, kad ierunājos par papagaiļiem!" smaidot atceras Guntis. Drīz vien Aigija kādā zooveikalā ieraudzījusi jauku pārīti. Nešķiramos Fišera papagaiļus. "Tie tiek uzskatīti par mīlas pāri uz mūžu. Kaut mēs, cilvēki, no šiem putniem to varētu iemācīties! Lai gan arī Popija un Popijs mēdz saķīvēties. Bet uz pavisam īsu brīdi un tad atkal sākas lielais maiguma laiks." Aigija turpina: "Visu viņi dara vienādi, sinhroni kā tādi klauni. Pat kasās. Tādēļ nav jābrīnās par teicienu - atkārto kā papagailis."

Zivis bija, papagaiļi bija, taču gribējās arī ko tādu, ko paņemt rokās un samīļot. Tad bērnu istabā vietu atrada garspalvainajai jūrascūciņai Zuzei, kas nu jau atsaucas uz savu vārdu un katru mājinieku pazīst pēc izskata. Viņai ļoti patīkot, ja to paņem rokās un samīļo. Gluži tāpat kā klēpju sunītim. "Pateicoties dzīvnieciņiem, arī mēs pamazām iemācāmies ēst veselīgāku barību," spriež namamāte. "Tagad mājās vienmēr ir burkāni, kāposti, dažādi citi dārzeņi un salāti. Pieneņu lapas neēd tikai zivis un kaķis."

Eņģeļa Gabriēla vārdā nosauktais kanārijputniņš ir dāvana meitai Annijai dzimšanas dienā, jo viņa esot liela dziedātāja. Kad dzied Annija, dzied arī Gabriēls, lai gan šīs melodiskās, "mūžīgā pavasara balss" īpašnieks labprāt rauj līdzi arī Andra izvēlētajam smagajam metālam. Vispār jau - Gabriēls nesmādējot arī putekļu sūcēju... Trīskrāsainā kaķenīte Picīte Micīte pirms neilga laika mājās atnesta, kā toreiz šķita, ne jau uz palikšanu. Savas maigās dabas dēļ paguvusi savaldzināt visu mājinieku sirdis (izņemot zivju, Zuzes, Gabriēla, Popijas un Popija).

Kad pirms neilga laika aiz vecuma nomira iepriekšējais bruņurupucis, drīz vien Aksela dzīvesvietā iekārtojās Čapeks. Kad ģimene dodas pastaigāties uz jūrmalu, līdzi tiek ņemts arī Čapeks, kurš, kā izrādās, tikko ticis smiltīs, spēj attīstīt itin pieklājīgu soļošanas ātrumu. Aigija: "Mēs ar veco bruņurupuci reiz Jūrmalā piedalījāmies bruņurupuču soļošanas sacensībās. Ļoti aizraujoša un azartiska nodarbe! Vajadzētu arī Liepājā ko līdzīgu sarīkot..."