Kurzemes Vārds

10:12 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Iet vai neiet uz vēlēšanām?

Andžils Remess

Var strīdēties par to, vai lasītāju telefona zvani un vēstules redakcijai pietiekoši objektīvi parāda Liepājas aktuālākās problēmas, taču to nu gan var teikt pilnīgi droši, ka lasītāju paustais ar garlaicīgu atkārtošanos nevar draudēt. Un runa nav par tēmu dažādību, jo tas ir elementāri, ka katra pārmaiņa, katra jauna norise un situācija izraisa vēlēšanos par to izteikt savas domas. Kā, piemēram, šonedēļ, kad no vietējās nozīmes tēmām visbiežāk tika cilāta Liepājas - Nīcas autobusu satiksme, bet no, tā teikt, globālām tēmām - tiesnešu korumpētība. Tikai, ja pirmajā no minētajām tēmām uzskati bija pilnīgi pretēji un kopēja izrādījās tikai vēlēšanās, lai pasažieriem satiksmes līdzekļos nebūtu jāspiežas kā siļķēm mucā, tad otrajā tēmā valdīja vienprātība, gan tikai balstīta uz emocijām un neko vairāk.

Taču runa tik daudz nav par tēmu dažādību, bet gan par lasītāju repliku ievirzi. Šķiet, ko vairs jaunu var pateikt par politiskām partijām, kuras sunītas bez sava gala, tāpat par zemnieku grūto stāvokli, jo arī valdība par to pietiekami slānīta. Taču izrādās, ka var gan būt jauns pavērsiens, visu to sasaistot ar vēlēšanām, un tas izskanēja retoriskos jautājumos: vai vērts iet balsot Saeimas vēlēšanās, ja nepaaugstina pensijas un nerūpējas par zemniekiem?

Manuprāt, tieši tāpēc vien ir vērts iet balsot. Jo kas tad ievēlēs tādas partijas, kas rūpēsies par pensionāriem, zemniekiem un tā tālāk, ja ne mēs paši? Nav taču vairs vienpartijas sistēma, kad ar draudiem nenākt uz vēlēšanām varēja cerēt, ka salabos cauru jumtu un uzlabos autobusu satiksmi. Cik tagad pasīvi būsim vēlēšanās, tik vienaldzīgi pret mums būs tie, kuri nāks pie varas.

Tāpat izrādās, ka lasītāji joprojām var izdomāt arvien neloģiskākas prasības redakcijai, un pie labākās gribas nevaram atsaukt sociāldemokrātu līdera J.Bojāra teikto, ka notāri par katru parakstu apliecināšanu prasot piecus latus stundā. Atsaukt kaut ko var tikai tas, kas to teicis.