Kurzemes Vārds

09:44 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

21 metrs auduma galdautam

CĪRAVA. Divdesmi viens Cīravas arodvidusskolas audzēknis, kas šogad beidz mācības pavāru specialitātē, tikko nokārtojuši eksāmenu darba organizācijā un demonstrējuši savu prasmi galdu klāšanā.

12 meitenes un 9 zēni izveidoja gandrīz vai izstādi, jo gan pārējie skolas audzēkņi un pedagogi, gan aptuveni 100 skatītāju no Aizputes un Dunalkas, kā arī vecāki, ģimenes locekļi un draugi varēja divas dienas apskatīt šā gada absolventu veikumu.

Augstāko novērtējumu eksāmenā saņēma gaviezniece Līga Ābola par galda klājumu "Tuksneša karstais akords", Vika Čornaja no Kuldīgas par "Arodjubileju", bārteniece Laima Ziemele par "Jūrnieka galdu", Egija Ķuda no Blīdenes par "50 gadu jubilejas galdu", dunalcniece Līga Valtere par "Zelta kāzām", aizputnieks Aigars Freimanis par "Romantiskām pusdienām divatā" un cīravnieki Tatjana Gordeja par "Lietišķajām pusdienām", Solvita Atkalna par "Sudrabkāzām", Zigmārs Treinovskis par "Saderināšanās galdu" un Andris Ķinēns par "Pēcpusdienas tējas galdu".

Arī skatītājiem vajadzēja izvirzīt savas simpātijas. Viņiem vislabāk patika A.Freimaņa galda klājums. Galdautam vien autors izmantojis 21 metru auduma. Tāpēc skolotājas Rota Reboka un Solvita Bumbiere pateicas visiem, kas ar idejām un materiāliem ir atbalstījuši audzēkņus. Skatītāji atzinīgi novērtēja arī L.Valteres un Z.Treinovska darbus.

Bez vidusskolas eksāmeniem, pavāriem vēl līdz izlaidumam jāiztur arī kvalifikācijas eksāmena pārbaudījumi.