Kurzemes Vārds

11:59 Trešdiena, 26. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pašvaldība cilvēkus aizstāvējusi rakstiski

Anda Pūce

360 nīcenieku paraksti uz protesta vēstules Nīcas Pagasta padomei apliecina pagasta iedzīvotāju neapmierinātību par to, ka no šās nedēļas atcelti četri individuālā pārvadātāja J.Simsona reisi un to vietā braucējiem jāsamierinās ar Oliņas individuālā uzņēmuma mikroautobusiem, kas dodas uz Otaņķiem.

Kā informē Nīcas Pagasta padomes priekšsēdētājs A.Petermanis, viņš cer, ka šī protesta vēstule un citas pašvaldības iepriekš rakstītās vēstules pārliecinās Liepājas rajona Sabiedriskā transporta komisijas locekļus, pārdomāt pieņemto lēmumu vai atrast citu, pagasta iedzīvotājiem pieņemamu risinājumu.

Pašvaldības vadītājs stāsta, ka Nīcas Pagasta padomei diemžēl ir tikai padomdevēja tiesības jautājumos par pasažieru pārvadājumiem pagasta teritorijā. "Nozīmīgākais pasažieru regulāros pārvadājumus reglamentējošais juridiskais akts ir LR Ministru kabineta 2002.gada 26.februāra noteikumi Nr.84 "Pasažieru regulāro autopārvadājumu iekšzemes maršrutu atklāšanas, grozīšanas, slēgšanas un atļauju izsniegšanas kārtība", kas nosaka, ka atbildība par pasažieru pārvadājumiem gulstas tikai un vienīgi uz Liepājas Rajona padomes Transporta komisiju," teikts Nīcas Pagasta padomes izplatītajā paziņojumā presei.

Tomēr pašvaldība esot rīkojusies, un jau šā gada 9.janvārī abi pārvadātāji - J.Simsons un Oliņas i/u direktore D.Oliņa - tikušies Nīcas Pagasta padomē, lai rakstiski saskaņotu reisu laikus, kas ir izdevīgi gan abiem pārvadātājiem, gan arī iedzīvotājiem. "Abi pārvadātāji atrada kopīgu valodu," uzskata A.Petermanis.

Pagasta padome visu laiku esot rakstiski aizstāvējusi nīcenieku intereses, bet no tās neatkarīgu iemeslu dēļ komisija Satiksmes ministrijā iesniegusi nepilnīgu saskaņoto laiku grafiku, kā rezultātā, protams, cieš ne tikai tie iedzīvotāji, kas dzīvo Nīcas galapunktā, bet visi, kas izmanto autobusa pakalpojumus. "Divdesmitvietīgais Oliņas i/u autobuss ir pārpildīts, tas ne vienmēr iebrauc Bernātos," apgalvo A.Petermanis.