(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Parīt Liepājā spēlēs līderis

A.Rītiņš

Savā desmitajā spēlē Latvijas futbola meistarsacīkstēs "Liepājas metalurgs" guva sesto un šogad pārliecinošāko uzvaru - 5:1 pret FK "Rīga", taču vismaz pagaidām mūsējie netiek ārā no 4.vietas.

"Liepājas metalurgs": Krucs, Ivanovs, Zajarnijs, Atmanāvičs (Zirnis), Žuravļovs, Zencovs (Soloņicins), Pavļenko, Dobrecovs, Kirhners (Rinkus), Karlsons, Katasonovs.

25.min. Katasonovs - 1:0, 27.min. Karlsons - 2:0, 53.min. - 2:1, 70.min. Katasonovs - 3:1, 73.min. Rinkus - 4:1, 77.min. Dobrecovs - 5:1.

Protams, no mūsu komandas varam gribēt saturīgāku, saskaņotāku, mērķtiecīgāku spēli, taču pašreiz galvenais ir krāt punktus un neatpalikt no 3.vietas, un šajā spēlē metalurgu uzvara šaubas neradīja ne brīdi. Tiesa, līdz pirmo vārtu guvumam vajadzēja gaidīt pusi puslaika, taču šie guvumi bija cits par citu izteiksmīgāki, bet Aleksandrs Katasonovs izvirzījās meistarsacīkšu snaiperu saraksta galvgalā.

Jau pašā sākumā bumbai pēc loģikas bija jāatrodas rīdzinieku vārtu tīklā, taču lieliski nospēlēja vārtsargs, vispirms atvairot Katasonova sitienu no tuvas distances un mirkli vēlāk Dobrecova atkārtoto sitienu.

Tas, kas nenotika šajā epizodē, notika trīs minūšu laikā puslaika vidū. Katasonovs ar skaistu sitienu no soda laukuma vidus izvirzīja metalurgus vadībā, bet tad Ivanova sākto un Katasonova turpināto ātro uzbrukumu noslēdza Ģirts Karlsons, no dažiem metriem ar galvu raidot bumbu zem pārliktņa.

Liepājnieki ļāva viesiem attapties no nokdauna, 1.puslaika beigās Krucam nācās atvairīt vārtu augšējā stūrī tēmētu bumbu, 2.puslaika sākumā metalurgus no vārtu zaudējuma glāba tikai laime, pretiniekiem ar tālu sitienu izdevās pat vienus vārtus atgūt, bet ne apdraudēt mājinieku uzvaru.

Kaut arī mūsējo uzbrukumu līderis Katasonovs gandrīz visu 2.puslaiku aizvadīja pieklibodams, metalurgi aizvien vairāk sāka plosīt pretinieku aizsardzību, līdz tā salūza, astoņu minūšu laikā kapitulējot trīs reizes. Katasonovs realizēja 11 m soda sitienu, aktīvais Jānis Rinkus pēc soloreida sita vārtu augšējā stūrī, bet pēc Pavļenko acīgas piespēles Viktors Dobrecovs eleganti apspēlēja vārtsargu.

Aizvadītās kārtas galvenā spēle notika Rīgā un turnīra līderis FK "Ventspils" cieta pirmo zaudējumu - 0:2 pret "Skonto". Vēl "Dinaburga" ar 1:0 uzvarēja PFK/"Daugava" komandu, bet "Auda" ar SK "Valmiera" spēlēja 1:1.

8. FK "Rīga" 9 3-28 3

"Liepājas metalurgam" pašmāju spēļu sērija turpināsies parīt, kad pie mums viesosies meistarsacīkšu līderis FK "Ventspils".

* * *

Liepājas pieaugušo komandu zibensturnīrā izšķirošajā cīņā par pirmo vietu "Mūrnieks" ar 1:0 uzvarēja "Tosmari", bet 3.vietā palika Kristīgais centrs.