Kurzemes Vārds

03:02 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bērnu svētkos Ziemupē valda bezbēdība

Anda Pūce

Ap 250 bērnu kopā ar saviem vecākiem sestdien piedalījās pirmajos Vērgales un Medzes pagastu bērnu un jauniešu svētkos "Ko bēdāt man...", kas notika Ziemupes stāvlaukumā.

Kā pastāstīja viena no svētku rīkotājām, Ziemupes Tautas nama vadītāja Daina Vītola, atsaucība bijusi necerēti liela un bērni ar lielu prieku un azartu piedalījušies dažādās atrakcijās. "Nakts trasē vien devās 10 komandu, un dažiem vajadzēja atteikt," viņa sacīja. Ziemupē pulcējās bērni gan no Vērgles, gan Medzes, klāt bija arī liepājnieki no Karostas kultūras centra "[email protected]" un Dzērves pamatskolas 7.klases skolēni, kas bija ieradušies pie saviem draugiem - Vērgales pamatskolas 7.klases skolēniem.

Visu dienu Ziemupē notika dažādas atrakcijas, atklājot svētkus, uzrunas teica abu pašvaldību pārstāvji, Ziemupes stāvlaukuma apsaimniekotāji Baiba un Edgars Vītoli par godu šim notikumam atklāja stāvlaukumā jaunas šūpoles. Tās tika iesvētītas ne tikai ar pašvaldības dāvāto šampanieti - turpat uz vietas tika sarīkoti improvizēti goda vārti kādam jaunajam pārim un līgavainis šūpolēs izšūpoja savu jauno sieviņu.

Pēdējie svētku dalībnieki telšu pilsētiņu atstāja tikai vakar ap pusdienas laiku, un dalībnieki ar sajūsmu izteicās gan par Karostas bērnu cirka studijas priekšnesumiem, gan "[email protected]" rīkotajām atrakcijām un sacensībām, kas notika visas dienas garumā. Četros ugunskuros vienlaikus tika gatavota skābeņu zupa no līdzi paņemtiem produktiem, un šeit vislielākā pateicība pienākas Dacei un Irēnai no "Vērgales Katēm", kas rūpējās par ēdināšanu.

Diemžēl rīkotāji atzīst, ka neuzņemtos katru nedēļu rīkot šādus svētkus kaut vai tādēļ, ka dažbrīd "viena karote darvas var medus mucu samaitāt". "Daži jaunieši, kas bija ieradušies svētku norises vietā, neko nezināja ne par cilvēcību, ne uzvedības kultūru, divus no viņiem mūsu policiste Baiba ar saviem palīgiem pat nogādāja iecirknī," sacīja D.Vītola. Viņa atzīst, ka nekādi negadījumi nav notikuši, jo visiem bērniem bijuši līdzi pieauguši pavadītāji, tomēr drošību nepilngadīgajiem šādos svētkos ir grūti nodrošināt šādu neapdomīgo dēļ. Tas gan nenozīmējot, ka citu gadu Ziemupē svētku nebūs. Būs, un kādi vēl!