Kurzemes Vārds

08:56 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tīra Zaļās birzs biezokni

Kirils Bobrovs

Daudzi liepājnieki droši vien pat nevar iedomāties, kādi džungļi atrodas mūsu pilsētas teritorijā - Zaļajā birzī. Piemēram, braucam ar 6.maršruta autobusu pa Grīzupes ielu uz Centrālo slimnīcu. Gan pa labi, gan pa kreisi pirms krustojuma ar 14.novembra bulvāri atrodas tas, ko vajadzētu dēvēt par birzi. Alkšņi, ozoli, pamežs. Gara zāle. Un šo audzi jau sen neviens nav kopis. Vietām krūmāji, vietām dūksnājs, viss pielūžņots. Un tikai vecajās kartēs var redzēt kādreizējo caurteku un grāvju atrašanās vietas.

Tagad daudz ko izmainīt varēs tie, kam lemts īstenot jauno sabiedrisko darbu projektu. Tas apstiprināts papildus tiem projektiem, kurus jau vairākus gadus realizē namu pārvaldēs, it īpaši "Karostā". Tieši tādēļ jo sīki par to, ko šeit dara bezdarbnieki, vislabāk var pastāstīt "Karostas" darbu vadītājs Zigmunds Cīrulis. Šajā ziņā Zaļo birzi pievienoja Karostai, un tur nodarbināto 75 cilvēku grupu papildināja ar vēl 20 strādniekiem, kuriem šeit būs nodrošināts darbs līdz jūnija beigām. Zigmunds ir apmierināts ar pirmajiem rezultātiem. Kā gan citādi, jo viņš pats izvēlējās kontingentu, bet gribētāju bija ļoti daudz. Un ja citos objektos strādāt gribētāju skaits sarūk, tad jaunajā brigādē tā nenotiek. Un pat ar minimālo algu, kad bezdarbnieks saņem tikai 45 latus uz rokas mēnesī!

Caurtekas un grāvjus tīra rokām un ar greifera palīdzību, kas ierīkots uz automašīnas. Pa attīrītajām gultnēm jau sāk plūst ūdens tērcītes. Tas palīdzēs nosusināt pārpurvotās vietas. Bet cik drazu bija sasviests caurtekās! Acīmredzot galvenie vaininieki ir tuvumā nelikumīgi izveidoto dārzu īpašnieki. Vienā vietā pat pilnīgi nosprostota Vērniekupītes gultne - aizsprosts būs jālikvidē. Bet visi darbi sākas ar alkšņu izciršanu trasēs. Starp citu, no alkšņiem taisa kārtis, kuras vēlāk izmantos namu pārvalde "Karosta". Tātad - vēl viena zaļā zona pilsētā būs sakopta.