Kurzemes Vārds

02:40 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Turpinās gruvešu novākšana

Karostas teritorijā turpinās vecās apbūves pussagrauto ēku nojaukšana. Tas paredzēts jaunajā sabiedrisko darbu projektā. Šajos darbos iesaistītas vairākas bezdarbnieku brigādes, pavisam 75 cilvēki. Šajā sezonā viņiem jānojauc deviņi objekti, arī Lazaretes, Turaidas un Līgas ielā. Ieplānots no turienes izvest ne mazāk kā 5000 kubikmetru būvgružu, kurus, starp citu, izmanto izgāztuvē kā filtrējošo materiālu, tādēļ pieņem bez maksas. Lielās darbietilpības un dārgās tehnikas izmantošanas dēļ dažus graustus nojauc tikai līdz zemes līmenim - līdz pamatiem. Būvgružu iekraušanu lielgabarīta konteineros veic ar rokām, lai pēc iespējas samazinātu kopīgās šo darbu izmaksas un pilnīgāk noslogotu šajos darbos iesaistītos cilvēkus. Tagad kļuvis skaidrs, ka tā saucamā demolatora turpmākā izmantošana ir neperspektīva, kaut gan agrāk to reklamēja kā augstražīgu mehānismu. Līdz šim laikam viņš spējis nograut tikai divas piecstāvu paneļu mājas.

Čempionātu, visticamāk, redzēsim

Par notikušajām pārrunām ar monopoltiesību īpašnieku pasaules futbola čempionāta spēļu translācijai - kompāniju "KirchSport AG" zināms ļoti maz, bet no šīs informācijas ne jau katrs gūtu skaidrību. Taču mūsu kabeļtelevīzijas firmu - "Elektrons" un "Ostkom" - darbinieki vēroja notikumu gaitu savu iespēju robežās. Vakar, kā pastāstīja šo firmu vadītāji, kļuva skaidrs, ka ļoti iespējama futbola spēļu translācija Liepājā jau šodien. Signālus uztvers galvenās stacijas nevis no satelīta, bet pa releju līnijām no Rīgas un retranslēs esošajos tīklos "ORT TEM" kanālā. Taču, kā vakar darba dienas beigās sacīja "Elektrona" direktors Valērijs Kovaļs, pēdējais punkts šajā lēmumā bija jāpieliek ap pulksten astoņiem vakarā.

"Laumā" kārtējā klientu konference

6. un 7.jūnijā akciju sabiedrība "Lauma" rīko gadskārtējo klientu konferenci uzņēmumiem, kas ražo veļu no "Laumas" materiāliem. Paredzēts, ka konferencē piedalīsies 18 firmu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, kā arī lielākie diegu piegādātāji - Šveices firmas "Du Pont" un Itālijas firmas "Nystar" pārstāvji. Pirmajā dienā "Lauma" saviem sadarbības partneriem prezentēs jaunos materiālus, kā arī radošās materiālu kolekcijas, kuras vēl netiek ražotas. Pasākuma darba kārtībā iekļauta arī Itālijas firmas "Nystar" produkcijas prezentācija. Otrajā dienā būs firmas "Du Pont" jaunākās produkcijas prezentācija.

Par mazā un vidējā biznesa atbalstu

Šodien Liepājas Pilsētas domē notiek diskusija par mazā un vidējā biznesa atbalstu valstiskā un reģionālā līmenī. Diskusijas dalībniekus iepazīstinās ar vienu no atbalsta projektiem - "Biznesa plānošanas darba burtnīcu", kuru realizējusi Latvijas Biznesa konsultantu asociācija ar Lielbritānijas, Ziemeļīrijas, Šveices, Somijas, Norvēģijas vēstniecību atbalstu un ASV Miera korpusa un Hipotēku bankas starpniecību. Kopīgi izstrādātais darba burtnīcas modelis kalpos kā universāla biznesa plāna iesnieguma forma "Hansabankā", Latvijas Krājbankā, Rietumu bankā, Hipotēku bankā, Lateko bankā, Pareksa bankā, Baltijas Tranzītu bankā un Norvēģijas - Latvijas Uzņēmējdarbības attīstības fondā.