Kurzemes Vārds

11:10 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Biznesu nedrīkst jaukt ar politiku

ĢIRTS KRONBERGS, LTRK Liepājas nodaļas vadītājs

Tikko Maskavā noslēdzās izstāde "Riga Expo", kas Latvijas masu saziņas līdzekļos izsaukusi veselu sašutumu vētru un tika nosaukta par izgāzušos. Kā vienam no tiem, kas piedalījās izstādes norisē, man laikam diemžēl jāpiekrīt šim vērtējumam.

Izstāde tika iecerēta ļoti plaša, bet atsaucība bija maza gan no uzņēmēju, gan apmeklētāju puses. No Liepājas izstādē piedalījās tikai firma "Duna" un vēl kāds uzņēmums, kurš skaitās reģistrēts Liepājā, bet vairāk darbojas Rīgā. Grūti teikt, kāpēc liepājnieki tik maz piedalās šāda veida pasākumos, kaut arī šoreiz reklāmas bija pietiekoši. Bet liepājnieki acīmredzot ir īpaša tauta. Šoreiz gan jāteic, ka tie, kas nepiedalījās, neko sevišķu arī nav zaudējuši.

Galvenais iemesls, kāpēc labi iecerētā izstāde neizdevās, manuprāt, ir tas, ka tā tika rīkota nevis biznesa, bet gan ar politiku saistītu motīvu vadīta. Galvenajam rīkotājam - Rīgas domei ar mēru G.Bojāru priekšgalā tas bija kā priekšvēlēšanu kampaņas elements ar domu - skatieties, varam jums noorganizēt pasākumu pašā Maskavā. Tas vienkārši bija kārtējais ķeksītis.

Diemžēl izstādes rīkošana bija pārlieku sasteigta un haotiska. Ja Liepājā, rīkojot tamlīdzīgus vietēja mēroga pasākumus, sākam tam gatavoties jau pusgadu iepriekš, tad te viss bija jāpaveic divos mēnešos. Tāpēc arī nav brīnums, ka ne viss izdevās tā, kā bija iecerēts, jo tik īsā laikā tādu izstādi nevar uztaisīt.

Uz kontaktbiržu, par kuru es biju atbildīgs, aicinājām ap 60 firmu, bet beigās atnāca tikai divu trīs firmu pārstāvji, tā ka bijām spiesti viņiem atmaksāt līdzekļus. Iekasēt naudu par nenotikušu pasāku taču nevar.

Bet par sabiedrību "Prima Skonto", kas organizēja izstādes norisi, varu teikt tikai to labāko, tik īsā laikā viņi izdarīja visu iespējamo un pat vēl vairāk. Bez tam tie uzņēmēji, kam bija savs plāns Krievijas tirgus iekarošanā un kas zināja, ko grib, meklēja sadarbības partnerus individuāli. Tāpēc vienalga kādos apstākļos, bet svarīgākais ir tas, vai tu zini, ko vēlies, un proti to panākt.