Kurzemes Vārds

10:52 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Jauns konkurss - "Tā es protu"

Pēc popgrupas "Bums" vadītājas Dairas Vītolas iniciatīvas 1.jūnijā, bērnu aizsardzības dienā, pirmo reizi Liepājā notika bērnu un jauniešu vokālistu konkurss "Tā es protu". Tā kā konkursā piedalījās dalībnieki no 3 līdz 16 gadu vecumam, sacensības tika organizētas divās grupās. Katrā vecuma grupā tika noteiktas trīs godalgotās vietas. Jaunākajā grupā uzvarēja Aleksandra Runde (6 g. v.), pedagoģe privātskolas "Varavīksne" skolotāja Anda Kalēja, vecākajā grupā uzvarēja Ginita Lībe (12 g.v.), kas dziesmu bija apguvusi pašmācības ceļā, palīdzot vecākiem. Pirmās līdz trešās vietas ieguvēji piedalīsies festivāla "Tavā un manējā Liepājā" bērnu svētkos, kā arī ansamblis "Bums" solījies laureātus ņemt līdzi savos koncertos, lai dotu solistiem iespēju izpausties plašākai auditorijai. Žūrija šogad bija ļoti nopietna - teātra režisore Maija Iškāne, komponists, mūziķis Uldis Dirnēns un mūzikas skolotāja Antra Glode. Kā izteicās konkursa iniciatori, viņi gribētu panākt, lai šis pasākums kļūtu par tradīciju un notiktu katru gadu bērnu aizsardzības dienā.

Varbūt varēs atkal braukt ar vilcienu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome atļāvusi akciju sabiedrībai "Pasažieru vilciens" veikt pasažieru pārvadājumus dzelzceļa iecirkņos "Tukums II - Ventspils" un "Glūda - Liepāja". Kā aģentūru LETA informējis vienotā regulatora preses sekretārs Valdis Freidenfelds, "ņemot vērā 2001.gadā un 2002.gadā veikto ritošā sastāva kapitālo remontu apjomu, uzņēmums izteica vēlēšanos paplašināt savu darbību un piedāvāt pakalpojumus arī minētajos dzelzceļa iecirkņos, kuros pasažieru vilcienu kustība tika pārtraukta 2001.gada 15.augustā". Bet akciju sabiedrības "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Inuss norādījis, ka pārvadājumu atjaunošanai vēl nepieciešams izremontēt ritošo sastāvu, kā arī saņemt atļauju no dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāja - VAS "Latvijas dzelzceļš".

Aiztur amfetamīna izejvielas ievedējus

Drošības policija maija beigās uz aizdomu pamata par vairāk nekā divu tonnu spēcīgas iedarbības vielas amfetamīna izejvielas ievešanu Latvijā aizturējusi divas personas, no kurām viens ir arī liepājnieks. Drošībnieku rīcībā bija informācija, ka pagājušā gada vasarā caur Liepājas ostu Latvijā tika ievesta krava ar 2100 kilogramiem safrola eļļas, kas pavaddokumentos tika uzrādīta kā cita prece, informē aģentūra LETA. Pašlaik gan lietas izmeklēšanas interesēs nav atklāts, vai policijai izdevies aizturēt arī pašu kravu. Par šo noziegumu tika aizturēts kāds 36 gadus vecs liepājnieks, kuram kā drošības līdzeklis piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu, taču otram aizdomās turētajam - 37 gadus vecajam rīdziniekam piemērots arests uz desmit diennaktīm. Pašlaik notiek lietas apstākļu noskaidrošana. Rūpnieciski apstrādājot 50 gramus safrola, var iegūt 40 gramus tīra amfetamīna, bet viena šīs psihotropās vielas grama vērtība melnajā tirgū ir aptuveni 8 lati.

Par LNDP priekšsēdētāju lūdz reģistrēt Jevgēņiju Osipovu

Latvijas Nacionāli demokrātiskā partija Uzņēmumu reģistrā iesniegusi dokumentus, lai reģistrētu izmaiņas partijas vadības struktūrās un juridiskajā adresē. Par LNDP priekšsēdētāju tiek lūgts reģistrēt Jevgēņiju Osipovu, par vicepriekšsēdētāju - Jevgēņiju Trapezņikovu, par galveno revidentu - Dmitriju Ušakovu. LNDP juridiskā adrese būs Liepājā, Vaiņodes ielā 19, kas ir Osipovu ģimenes mājas adrese. Kā jau ziņots, vismaz 80 nereģistrētas organizācijas "Krievu nacionālā vienotība Latvijā" biedru jeb tā saukto barkašoviešu iestājās Armanda Māliņa līdz šim vadītajā LNDP. 25.maijā abu organizāciju apvienošanās kongresā par LNDP priekšsēdētāju ievēlēts Jevgēņijs Osipovs. Pats Māliņš no priekšsēdētāja amata atteicies, bet par jauno kandidatūru balsojuši 24 kongresa dalībnieki, neviens nav bijis pret vai atturējies.

Arī Liepājas invalīdi sporto

Šosestdien uz Ventspili, uz Kurzemes novada spartakiādi bērniem ar īpašām vajadzībām - kustību un garīgiem traucējumiem dodas arī 32 Liepājas bērni. Turp nokļūt viņi var ar Sociālās palīdzības centra finansiālu un organizatorisku atbalstu. Tā nav pirmā reize, kad cilvēki ar īpašām vajadzībām piedalās sacensībās ārpus Liepājas. Aprīlī bērniem notika līdzīgas sacensības Saldū, bet maija beigās pieaugušie - invalīdi, kuri pārvietojas riteņkrēslos, piedalījās sacensībās "2002 - Mēs riteņkrēslos", kas notika Tukumā. Liepājas komandā bija 16 cilvēku, un tā startēja ļoti labi. Andrejs Terbets izcīnīja 1.vietu 2,2 kilometru ātrumbraucienā un 2.vietu - 600 metru braucienā, bet Semjons Beļavkins - 3.vietu 600 metru braucienā. Arī uz šīm sacensībām invalīdiem palīdzēja nokļūt Sociālās palīdzības centrs, bet līdzi brauca divi Pašvaldības policijas vīri, kuri uzņēmīgajiem sportistiem palīdzēja iekāpt un izkāpt no autobusa.

Norvēģi un liepājnieki - pret infekcijas slimībām

Šodien un rīt Liepājā viesojas Liepājas sadraudzības pilsētas Bergenas (Norvēģija) delegācija. Kā informē Sociālās palīdzības centra direktors Alfrēds Drozda, viesi kopā ar Liepājas kolēģiem spriedīs, kā labāk iesaistīties starptautiskajā infekciju slimību ierobežošanas programmā. Norvēģijā gan sociālā, gan veselības aprūpe ir vienota programma un tiek realizēta vienotu institūciju pakļautībā, tāpēc viesu uzņemšana uzticēta Sociālās palīdzības centram. Šodien viņi apmeklē Sociālās palīdzības māju Karostā, 8.vidusskolas filiāli, Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centru, Tuberkulozes slimnīcu un Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā tiksies ar tā darbiniekiem un klientiem. Piektdien notiks domu apmaiņa par iespējām apturēt dažādu infekcijas slimību, tostarp HIV izplatību abās zemēs. Attiecībā uz šo problēmu referātu par sociālās palīdzības darbu Liepājā lasīs arī Alfrēds Drozda.

Studentu apmaiņas programma tūrismā

Liepājas Pedagoģijas akadēmija un Vidzemes augstskola Valmierā realizē studentu apmaiņas programmu tūrisma specialitātē. Tikko aizvadītajā studiju otrā mācību gada otrajā semestrī, tas ir, kopš februāra mūsu akadēmijā tūrisma menedžera specialitātes programmu apguva divas studentes no Valmieras - Laura Bodniece un Laura Kalniņa. Kas šajās programmās ir atšķirīgs, kas kopējs un kāds ir guvums, apmainoties studiju vietām? Laura Kalniņa (attēlā) ir pārliecināta, ka šādai apmaiņai ir ļoti liela nozīme, jo pirmām kārtām studenti gūst plašāku redzesloku, iepazīst citas pilsētas un reģionus, satiekas un nodibina kontaktus ar daudziem cilvēkiem, kas īpaši svarīgi ir tieši tūrisma specialitātei.

Laura Kalniņa ir pārliecinājusies, ka Vidzemes augstskolā tūrisma organizācijas un vadības specialitātē vairāk pievērsta uzmanība teorijai, ekonomikas zināšanām, bet Liepājas Pedagoģijas akadēmijā papildus tam vairāk pievēršas praktiskajām nodarbībām. "Tas bija reizē brīnišķīgi un lietderīgi, kad devāmies mācību izbraucienā pa Kurzemes reģionu," ir sajūsmināta Laura, "iepazināmies ar šī novada skaistākajām pilsētām līdz pat Kolkas ragam. Es nekad pirms tam nebiju bijusi ne Liepājā, ne arī vairums Kurzemes puses pilsētās un pagastos. Tā ir nenovērtējama pieredze." Laura apgalvo, ka nekad neaizmirsīs Liepāju ar tās interesanto kultūras dzīvi un atpūtas iespējām, jūru un te iegūtos draugus.

Raimonds Pauls un festivāls "Pie jūras dzīve mana"

Pēc mēneša, 6.jūlijā, Liepājā notiks maestro Raimonda Paula iedibinātais trešais festivāls "Pie jūras dzīve mana". Tas ir sava veida turpinājums kādreiz Latvijā tik ļoti populārajam Liepājas starprepublikāniskajam zvejnieku kolhozu estrādes kolektīvu un individuālo izpildītāju festivālam "Jūras pērle", kuru septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados - gandrīz divdesmit gadus - organizēja toreizējais zvejnieku kolhozs "Boļševiks" (tagad "Kursa") un kurā pirmos laurus plūca šodien daudzi ļoti populāri mūziķi, dziedātāji un komponisti. Arī tagad "Pie jūras dzīve mana" mērķis ir tas pats - popularizēt jūras tematikai veltītu dziesmu izpildītājus un komponistus, kā arī notiks izpildītāju un pašu dziesmu konkurss divās kārtās. Paredzēts, ka konkursa finālisti izpildīs katrs divas dziesmas par jūras tēmu, bet uzvarētāji iegūs festivāla laureāta titulu un vērtīgas balvas. Festivālā piedalīsies maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio instrumentālā grupa ar programmu "Nekur nav tik labi kā mājās", dziedās Liepājai uzticīgais Zdzislavs Romanovskis, latviešu estrādes zvaigznes Margarita Vilcāne, Viktors Lapčenoks, jaunie talanti - Ance Krauze, Normunds un vairāki citi, kā arī leģendārā grupa "Credo", populārās grupas "Lauku muzikanti" un "Mazā ģilde & šlāgerkoris".

Latvijas fotomāksla gūst panākumus Ukrainā

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā galerijā "Exar" nupat noslēdzās Latvijas fotomākslas izstāde, kurā bija eksponēti 35 autoru 85 darbi. Starp tiem nozīmīga vieta bija ierādīta liepājnieku Irinas Tīres, Irinas un Viktora Kolpakovu, Gunāra Kopštāla, Edmunda Dobeļa un Pētera Jaunzema darbiem. Fotogrāfijas izstādei bija atvēlējis Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs, kura glabāšanā bildes atrodas. Izstādes organizators ir Latvijas Fotogrāfijas mākslas savienības FIAP goda prezidents Aivars Āķis. Savā vēstulē viņam Latvijas vēstniecības Ukrainā otrā sekretāre Gundega Pumpure raksta, ka izstāde Kijevā izraisījusi lielu interesi un guvusi augstu novērtējumu fotogrāfijas profesionāļu aprindās, kas atzinīgi novērtējuši bilžu augsto līmeni un to autoru inteliģenci.

Noslēgusies studentu liepājnieku tikšanās sezona

Kopš 1999.gada sākuma Liepājas pārstāvniecībā Rīgā regulāri pulcējas studenti liepājnieki Rīgā. Tā ir izveidojusies par tradīciju, kad katra mēneša pirmajā ceturtdienā pārstāvniecības telpās sanāk studenti, kas vidusskolu ir beiguši Liepājā vai kuri sirdī jūtas ļoti cieši saistīti ar Liepāju. Parasti šīs tikšanās ir tematiskas un tiek pieaicināts "vakara viesis", ar kuru studenti iepriekš izteikuši vēlmi tikties. 2001./2002.studiju gadā studentiem liepājniekiem Rīgā bija iespēja tikties ar akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" vadītāju Kirovu Lipmanu, partijas "Jaunais laiks" vadītāju Eināru Repši, Uzņēmumu reģistra vadītāju Māri Gulbi, mūziķiem Maiju Lūsēnu, Ievu Akurāteri un Igo, reklāmas projektu vadītāju Induli Krauju un robinsonu Māri Šveiduku. Studenti liepājnieki Rīgā ar Liepājas pārstāvniecības atbalstu iepriekšējos gados noorganizējuši vairākus pasākumus, bet šobrīd uzsākts darbs pie tā sauktās "e-debates" starp Liepāju un Rīgu organizēšanu un citiem lielākiem projektiem, informē Ginta Lākute, pārstāvniecības vecākā speciāliste. Studenti liepājnieki palīdz pārstāvniecībai arī regulāro pasākumu organizēšanā. No septembra plānots atsākt studentu tikšanās. Maija beigās Liepājas pārstāvniecība sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi izvietoja informāciju visās Liepājas vidusskolās ar aicinājumu rudenī skolēniem, kas iestājušies Rīgas augstskolās, nākt un darboties kopā ar Liepājas pārstāvniecību.

Sola ceļazīmi uz dienvidiem

Kā jau bija minēts reklāmā, 28. jūnijā "Kursas" zālē uzstāsies krievu satīriķis Mihails Zadornovs. Viesizrādes organizators "Lumiere" direktors Dmitrijs Jarcevs apgalvo, ka programma tik tiešām būs jauna un potenciālajiem skatītājiem nav pamata šaubīties. Šādos gadījumos galvenās rūpes mēdz būt saistītas vienīgi ar biļešu pārdošanu. Vislētākās, protams, jau pārdotas. Beigās parasti jākonstatē, ka šajā sakarībā pārdzīvot nevajadzēja. Pats pievilcīgākais minētajā pasākumā būs vislaimīgākās biļetes izloze. Tās īpašnieks kļūs zināms koncerta beigās. Sponsora balvu no "Lattur" - ceļazīmi braucienam uz Turcijas kūrortu Antāliju - laimīgais saņems no paša M.Zadornova.