Kurzemes Vārds

02:15 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Psihiski nelīdzsvarotie kļūst sevišķi aktīvi

Andrejs Rjabcevs

Kā "Kurzemes Vārds" noskaidroja Pašvaldības policijas Informācijas dienestā, pagājušajā diennaktī šīs kārtībsargājošās struktūras dežurants saņēmis neparasti daudz izsaukumu, kas saistīti ar psihiski nelīdzsvarotu vai agresīvu personu uzvedību. Kā pastāstīja Informācijas daļas vadītāja Gedija Trenče, tik trauksmaina un izsaukumiem bagāta diennakts policijā sen nav bijusi.

Jau pirmdienas vakarpusē ap pulksten 16.30 tika saņemts pirmais izsaukums, ka Lauku ielā kādā dzīvoklī notiekot ģimenes skandāls. Tur agresīvi bija uzvedies dēls, kurš jau pirms policijas ierašanās bija paspējis aizbēgt. Pēc aptuveni pusstundas sekoja nākamais izsaukums uz Tuberkulozes dispanseru, kur mediķi pašu spēkiem nav varējuši ievietot kamerā kādu spirtoto dzērienu noreibinātu pacientu. Vīrietis uzvedies agresīvi un pretojies mediķu prasībām. Neilgi pirms pulksten 18 palīdzību lūdza zobārstniecības poliklīnika, kas atrodas Bāriņu ielā. Tur bija ienākušas vairākas meitenes, trokšņoja un traucēja mediķu darbu. Uz lūgumu pamest zobārstniecības kabineta telpas, jaunietes nav reaģējušas un turpinājušas uzvesties nepiedienīgi.

Pēc nepilnas stundas Pašvaldības policijas palīdzība bija nepieciešama arī Ozolu ielā, kur risinājušās kārtējās nesaskaņas civilvīra un civilsievas starpā. Tur policisti abus nemiera cēlājus samierinājuši. Drīz izsaukums tika saņemts arī uz Reiņu meža ielu, kur kāds iereibis vīrietis fiziski ietekmējot savu sievu un traucējot apkārtējo mieru. Agresīvais nekārtības radītājs savas rīcības pārdomāšanai ievietots atskurbtuvē. Ģimenes skandālu pirmdienas vakarā ap pulksten 19.30 policistiem nācās izšķirt arī J.Dubelšteina ielā.

Ne mazāk trauksmainiem piedzīvojumiem pagājusi arī nakts uz otrdienu un vēlās vakara stundas. Nedaudz pirms pulksten 22 policistu palīdzību lūdza Vītolu ielas kāda nama iedzīvotāji, kas bija pamanījuši, ka kāda sieviete kļuvusi psihiski nelīdzsvarota un apdraud apkārtējo drošību. Policisti sievieti nomierināja un veica īpašas pārrunas. Aptuveni pēc stundas pienāca trauksmes ziņa, ka policistu palīdzība ir nepieciešama Zāļu ielā. Tur kāda sieviete bija nolēmusi darīt sev galu, pārgriežot vēnas. Iedzīvotāji notikuma vietā jau bija izsaukuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi. Pati pašnāvniece ar rakstisku iesniegumu bija paziņojusi, ka atsakās no jebkādas mediķu palīdzības un vēlas šķirties no dzīves neviena netraucēta. Policisti arī šo sievieti nomierināja. Pirms pusnakts vēl pienāca izsaukums uz kārtējo ģimenes skandālu Klaipēdas ielā, bet galvenais nekārtību radītājs pirms policijas ierašanās jau bija aizbēdzis.

Policijā pēc palīdzības vakardien ap pulksten pussešiem rītā vērsās arī Strazdu ielas iedzīvotāji, kas bija pamanījuši pie mājas rosāmies kādu vīrieti ar dīvainu uzvedību. Viņš, salasījis no tuvējās apkārtnes akmeņus, krāva tos kapa kopas veidā, tāpat arī tuvumā jau bija no akmeņiem izlikts krusts. Kā policisti raksturoja Strazdu ielas nama apkārtni, izskatījies, ka tur tiešām ir apbedījumi. Policistiem vīrietis nav varējis paskaidrot, kas viņu pamudinājis vākt akmeņus, lai no tiem veidotu apbedījumu un krusta formas krāvumus. Nakts bagātīgo izsaukumu klāstu rīta pusē papildināja vēl divas ziņas par atrastajiem mirušajiem cilvēkiem, bet šīs lietas tālāk izskatīs valsts policija.

Autovadītājs notriec gājēju

Braucot pa Nākotnes ielu, kāds automašīnas "VW Passat" vadītājs pirmdien uzbrauca nepilngadīgam zēnam, kas pēkšņi bija izskrējis uz ielas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Autovadītājs vēlāk ceļu policistiem skaidroja, ka 1992.gadā dzimušais Ingus negaidot izskrējis uz ceļa, tāpēc šoferis nav spējis laikā reaģēt un izvairīties no sadursmes. Cietušais nogādāts Liepājas Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā.

Apzog Svētās Annas baznīcu

Pagaidām vēl nenoskaidrotas personas apzagušas Svētās Annas baznīcu, "Kurzemes Vārds" uzzināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Zādzība konstatēta jau 6.jūnijā, bet tikai tagad par to ziņots policijai. Zagļi no dievnama paņēmuši koka ziedojumu urnu un magnetofonu "Panasonic". Pašlaik notikumu izmeklē policijas darbinieki, taču vakar vēl nebija zināms, kādos apstākļos mantas pazudušas. Tāpat nav arī zināms, cik daudz naudas bija ziedojumu kārbā.

Nepilngadīgais paša spēkiem nespēja pārvietoties

Pašvaldības policijas dežurants pirmdienas vakarā ap pulksten 22.15 saņēma ziņojumu no valsts policijas darbiniekiem, ka netālu no dzelzceļa pārbrauktuves 14.novembra bulvārī atrodoties vairākas personas, kas ir spēcīgā alkohola reibumā. Ierodoties norādītajā vietā, policisti diviem vieglāk noreibušajiem jauniešiem sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolus, bet trešo puisi, kas saviem spēkiem vairs nav varējis pārvietoties, nogādāja Pašvaldības policijas iecirknī Lielā ielā 3. Tur arī noskaidrojās, ka aizturētais ir Bērnu nama audzēknis, turklāt viņš vēl nav sasniedzis pat 16 gadu vecumu. 1986.gadā dzimušais Ruslans nogādāts Bērnu namā, kur viņu pieņēma nakts aukle.